Yalovalı öğrencilerden anlamlı mektup

Yalova’da öğrenciler, 9 Ekim Dünya Posta Günü nedeniyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da görev yapan emniyet güçleri ve eşlerine mektup gönderdi.

Yalovalı öğrencilerden anlamlı mektup

Dünya Posta Günü nedeniyle PTT'nin düzenlemiş olduğu mektup yazma kampanyasına Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Öğrenciler, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da görev yapan emniyet güçleri ve eşlerine mektup yazarak postaneden gönderdi. Etkinlik çerçevesinde Şehit Osman Altınkuyu Konferans Salonu'nda bir program gerçekleştirildi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Özkan Seyrek, PTT Başmüdürü Hüseyin Kaya, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında görevlerini başarıyla yerine getiren emniyet mensuplarına destek olmak, önümüzdeki süreçte onların moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla mektuplar hazırladı. Mektuplar, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Özkan Seyrek, PTT Başmüdürü Hüseyin Kaya'nın pul yapıştırma işleminden sonra teslim alındı.

Mektubun öneminden, kalıcılığından bahseden Müdür Tosun, "Öğrencilerimiz, günün anlam ve önemine binaen yazdıkları mektuplarla silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimizle manevi bağ oluşturmanın gurur ve sevincini yaşadı" dedi. PTT'nin dünyanın en eski posta idarelerinden biri olduğuna işaret eden PTT Başmüdürü Kaya, "Etkilediği kitle ve oluşturduğu etki bakımından insanlık tarihi boyunca daima gündemde olan iletişim ve posta sektöründe önem arz eden günlerden birisi de 9 Ekim Dünya Posta Günü'dür. PTT'mizin ve tüm dünya postacılarının Dünya Posta Günü'nü en içten dileklerimle kutlarım" dedi.

BİZE ULAŞIN