Başkan Üzülmez, böbrek kardeşlerini ziyaret etti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, böbrek yetmezliği teşhisi konulan Hasan Pehlivan ve kendisine böbreğini veren kız kardeşi Gönül Hayat Şahin’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Başkan Üzülmez, böbrek kardeşlerini ziyaret etti

Kartepe Uzunçiftlik Mahallesi'nde ikamet eden Hasan Pehlivan'a böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Yapılan tedaviler sonuç vermeyince doktorlar tarafından geçen ay diyaliz makinesine bağlanılmasına karar verildi. Gönül Hayat Şahin bunun üzerine ağabeyi Hasan Pehlivan'a böbreğini bağışlama kararı verdi. Hastanede yapılan kontrollerin ardından böbrek nakli için uyulması gereken kriterlerin 6'da 6'sı uygun çıkınca Gönül Hayat Şahin'in böbreğinin nakledilmesine karar verildi. İstanbul Ataşehir'de özel bir hastanede yapılan operasyonla Gönül Hayat Şahin'den alınan böbrek ağabeyine nakledildi.

Börek nakli sonrasında evlerinde dinlenen kardeşleri Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Üzülmez "İnsanlar çeşitli sebeplerle organlarını kaybedebiliyorlar. Vücutlarının diğer sistemleri gayet iyi çalışırken eksik kalan organları nedeniyle yaşamsal mevcudiyetleri tehlikeye giriyor. Tıbbın geldiği teknolojik gelişmeler sayesinde uygun şartların sağlanması halinde bir başka kişiden alınan organlar ihtiyaç sahibine nakledebiliyor. Organ naklinin önemi herkes tarafından hayati sonuçlar doğuruyor. Gözleri görmeyen bir insanın, hayatını bir şekilde kaybetmiş ve vücudu toprak olacak bir kişinin sağlam kalan bir gözüyle yer değiştirerek görür hale gelmesi hem hayatını kaybeden kişinin, hem de hayatta kalan kişinin kendileri ve aileleri açısından çok önemlidir. Organ naklinin hem sosyolojik hem de dini yönden son derece anlamlı ve önemli bir katkı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile geriren iki kardeş ise Başkan Üzülmez'e teşekkür ettiler.

BİZE ULAŞIN