Yalova'da 'Geçmişten geleceğe gönül köprüsü' projesi

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun “Geçmişten Geleceğe Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında emekli öğretmenler ile Uygulama Oteli’nde kahvaltılı programda bir araya geldi.

Yalova'da 'Geçmişten geleceğe gönül köprüsü' projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bu yıl uygulamaya konulan "Geçmişten Geleceğe Gönül Köprüsü Projesi"nin ilk grup emekli öğretmenle yapıldığını belirten Müdür Tosun, "2017-2018 eğitim-öğretim yılında "Eğitimde Motivasyonu Arttırmak ve Kaliteyi Yükseltmek" amacı ile rehber öğretmenler, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri, meslek dersi ve kültür dersi öğretmenleriyle ayrı ayrı toplantılar düzenleyerek, istişarelerde bulunuyoruz. Şimdi de emekli öğretmenlerimizle buluşarak tecrübelerle eğitimde başarıya ivme kazandırmaya çalışıyoruz" dedi.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin başlamasıyla ilk günden itibaren okul ziyaretlerine devam eden Müdür Tosun, öğretmenlerle istişarede bulunup öğrencilerin gönüllerine dokunuyor. Bu proje ile de eğitim öğretimde kaliteyi arttırmak için emekli öğretmenlerin tecrübeleriyle gönül ve fikir birliği sağlamak amaçlanıyor.

Müdür Tosun, emekli öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında, şu ifadelere yer verdi; "Bu kutsal mesleğin bir ferdi olarak bugün burada emekli olmuş meslektaşlarımızla bir arada olmanın sevincini yaşıyorum. Meslek hayatları boyunca binlerce öğrenci yetiştiren değerli öğretmenlerimizin mezun ettiği öğrenciler, bugün ülkemizde söz sahibi olmuş, aldıkları çeşitli görevlerle ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için emek sarf eder duruma gelmişlerdir."

"GÖNÜLDEN GÖNÜLE İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİDİR"

"İnsan gönülden ibarettir" sözüyle konuşmasına devam eden Tosun, "İnsanı tekemmül ettiren bilgi; kavli, yani sözlü değil, gönülden gönüle akandır. Bir öğretmen, yaptığı mesleğe sadece iaşesini sağladığı bir iş olarak bakıyorsa, o kişinin insan yetiştirmesi çok zordur. Hepimizin şöyle geçmişine, tarihine baktığı zaman aklımızda kalan, gönlümüzde yer edinen bazı hocalarımız vardır. İşte onlar, gönlümüze hitap edenler, gönlümüze tam manasıyla girenler olmuştur" ifadelerini kullandı.

"SİZLERLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Müdür Tosun, konuşmasında, "Sizler öyle güzel miraslar bıraktınız ki. Geleceğimizi güzelleştirmek için çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek için çok emek verdiniz. Bizler için sizler birer değersiniz. Sizden aldığımız tecrübelerle başarımıza bir ivme kazandıracağız" dedi.

ALİ TOSUN'A TEŞEKKÜR

Programa katılan emekli öğretmenler böyle bir projenin ilk defa yapıldığını ifade ederek İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun'a teşekkür ettiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, toplumun her kesimine yönelik gerçekleştirdiği projelerin takdirle karşılandığını ifade ettiler. Bu etkinliklerin birleştirici, bütünleştirici yönüne dikkat çektiler. Program çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

BİZE ULAŞIN