‘Biz Bursa’ya gönül verdik’

Bursa Büyükşehir Başkanlığı’na İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş seçildi. Aktaş, “Gönülleri kazanmaya, insana değer vermeye geldik” dedi

‘Biz Bursa’ya gönül verdik’
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifasının ardından Bursa Valisi İzzettin küçük'ün çağrısı üzerine toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkanlığa İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı seçti. 2004 yerel seçimlerinde de İnegöl Belediye başkanı olan Hikmet Şahin, Büyükşehir başkanı olmuştu. Büyükşehir Belediye Meclisi, Recep Altepe'nin istifanın ardından Vali İzzettin Küçük'ün çağrısıyla toplandı. Meclis Başkanvekili Atilla Ödünç'ün Başkanlığında toplanan mecliste, sadece AK Parti aday çıkardı ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterdi. CHP'nin aday çıkarmadığı ve salonu terk ettiği seçimlerin ardından 75 oy alan Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

'EŞİME TEŞEKKÜR EDERİM'
Başkanlığa seçilen Alinur Aktaş ise seçimin ardından, "Bu süreci halka hizmet yarışında bayrak değişimi olarak görüyoruz. Bursalı hemşehrilerimizin gönüllerine talibiz. Halka hizmetkar olmak dışında başka bir düşüncemiz yok. Gücümüzü halktan aldık. Bu işin neferleri olarak bizlerin düsturudur. 17 ilçemiz var. Her karışına önem ve değer vereceğimizi, başkan arkadaşlarımızla planlayacağımızı ifade etmek istiyorum. 25 yıllık eşime, çocuklarıma teşekkür ediyorum. Annem ne olursun oku, bu memlekete hayırlı evlat ol derdi. 47 yıl kulaklarımı çınlattı. Rabbim hem annemi, hem de tüm rahmet-i Rahman'a kavuşmuş annelerimizin mekanını cennet eylesin. Yarın inşallah sabah namazında Emirsultan'dan başlayarak her saniyemizi, dakikamızı dolu dolu geçireceğimizi ifade ediyorum" dedi

'KOLLARI SIVADIK'
Bursa'nın ilk başkanı Sadrettin Efendi'den bugüne kadar hizmetleri geçmiş tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Başkan Aktaş, "Bursamıza hizmet etmek için kolları sıvadık. Ben 13,5 yıldır İnegöl'de belediye başkanı olarak hizmet eden bir kardeşinizim. Gecemizi gündüzümüze kattık. İşte şimdi aynı azim ve aynı inançla Karacabey'den Mustafakemalpaşa'ya, İznik'ten Kestel'e Yenişehir'e, İnegöl'den Gemlik'e Gürsu'ya Mudanya'ya Nilüfer'e Harmancık'tan Orhaneli Keles'e, Orhangazi'den Yıldırım ve Osmangazi'ye 3 milyon nüfusuyla Bursa'nın her santimetrekaresine hizmet etmek için görevimizin başındayız" diye konuştu.

13.5 YILDIR İNEGÖL'ÜN BAŞKANIYDI
28 Mart 2004'de sekçimlerinde İnegöl Belediye Başkanlığı'nı kazandı. Görevi merhum Hikmet Şahin'den devralan Aktaş, 13.5 yıl bu görevi yürüttü. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan 47 yaşındaki Başkan, İnegöl mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. 2 çocuk babası Aktaş, İnegöl AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı.

15 TEMMUZ'DA TEK VÜCUT OLDUK
Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini de ifade eden Başkan Aktaş, "Güçlü Türkiye, güçlü millet profiline tahammülü olmayanlar, birliğimize beraberliğimize kast edenlere, 1071'den beri nasıl tek vücut olduysak, 15 Temmuz'da nasıl tek vücut olduysak, aynı inançla ve ruhla devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz Bursa'ya gönül verdik" dedi.
BİZE ULAŞIN