Osmangazi, kaykay sporunun merkezi oldu

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı veuluslararası standartlarda yapılmış Türkiye’nin tek kaykay pisti, kaykay sporcularının gözdesi oldu.

Osmangazi, kaykay sporunun merkezi oldu

Bursa'nın merkez ilçelerinden Osmangazi'deki SukayparkTesisleri içerisinde yer alan kaykay pisti, hafta sonu ulusal ve uluslararası sporcularını misafir etti. Türkiye Kaykay Federasyonu'nun ilk kez düzenlediği workshop çalışmasında federasyon, kaykay sporcularını Osmangazi Belediyesi'nin kaykay pistinde bir araya getirdi. Dünyaca ünlü ve Avrupa şampiyonlukları olan kaykay sporcusu Güneş Özdoğan, workshop boyunca sporculara eğitim verdi. Eğitim sonrasında kaykay meraklısı gençler arasında müsabaka yapılırken, dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verildi.

'BURSA, TÜRKİYE'NİN EN İYİ KAYKAY PİSTİNE SAHİP'

Osmangazi Belediyesi'nin Türkiye'de örnek modeli olan kaykay pistinden övgüyle söz eden Türk asıllı İsveçli sporcu Güneş Özdoğan, "Türkiye'nin en iyi ve en büyük kaykay parkı burada. Seviye gittikçe daha da iyi oluyor. Türkiye'de bu parklar, daha da yaygınlaşırsa Türkiye'deki çocuklar daha da gelişim şansı bulur. Türkiye'deki çocukların gelişimi için de onların arkadaşlık birliği için de çok önemli bir etken. Buranın enerjisi çok güzel. Burada da çocuklarla birlikte workshop gerçekleştirdik. Kaykaya ilişkin eğitim aldılar. Sonrasında da en büyük atlama ve en iyi hareket kategorilerinde de yarışma yapacağız" diye konuştu.

Türkiye Kaykay Federasyonu Başkanı Sedat Çelenk, Osmangazi Belediyesi'ninspor camiasında büyük bir atılım gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Osmangazi Belediyesi'nin Bursa'ya kazandırdığı bu tesis, kısa sürede ilgi odağı olmayı başardı.Olimpiyatlara hazırlayacağımız çocuklar da buralardan çıkacak. Biz de federasyon olarak Türkiye'nin de bu alanda söz sahibi olması için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN