3d kıl tekniği ile dökülen kaşlar yerine kalıcı kaşlar

Özellikle bayanlar için kaşların yüz hattında oldukça önemli yere sahip olduğunu belirten Dr. Ata Nejat Ertek, kaşların sürekli ovuşturulmaması gerektiğini söyledi.

3d kıl tekniği ile dökülen kaşlar yerine kalıcı kaşlar

Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, "Kaşların sıklığı insandan insana değişen bir özelliğe sahiptir. Bazı insanlar gür kaşlı olmaktan bazıları ise seyrek kaşlı olmaktan yakınırlar. Kaşlar gözleri çerçeveleyerek yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında büyük rol oynarlar. Bunun dışında düşünce ve duygularımızı ifade ederken meydana gelen mimiklere büyük katkı sağlarlar. Kaş dökülmesi farklı sebeplerle ve farklı şekillerde olabilmektedir" dedi.

En sık görülen kaş dökülmesinin şekil vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması sebebiyle köklerin zedelenmesi olduğunu ifade eden Dr. Ertek, "Buna halk arasında kaş küsmesi denir, kaş telleri zayıflayarak kaybolur. Kaş dökülmesi daha çok bayanlarda meydana gelir. Kaş dökülmesinin nedenleri şunlar olabilir; stres, kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları, bazı ilaçların yan etkisi, hormon dengesizlikleri ve hipotiroid hastalığı ve ayrıca strese bağlı olarak alopesi areta denilen ve bağışıklık sisteminin zayıflığına bağlı olarak hastalık sakal, saç ve kaşlarda geçici dökülmelere neden olabilir. Kaşların sürekli ovuşturulması sonucu yapılan travmalar kaş kayıplarına yol açabiliyor" diye konuştu.

"3D KIL TEKNİĞİ İLE DÖKÜLEN KAŞLAR YERİNE KALICI KAŞLAR"

Kaş dökülmesinin altında yatan sağlık sorununun tedavi edildikten sonra kaşların eski görünümüne kavuşabildiğini kaydeden Dr. Ertek, "Eğer kısa süre içerisinde kaşlarınızın şeklini etkileyecek kadar dökülme yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Ayrıca dökülen kaşları dert etmeyin. Microblading 3D Kıl Tekniğiyle dökülen kaşlarınızın yerine kalıcı kaşlara kavuşmanız mümkün olabiliyor. Bu uygulama ile doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz. Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek ve yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir" ifadelerini kaydetti.

BİZE ULAŞIN