Polonya gezisinden dönen liselilerden Vali'ye ziyaret

Avrupa Birliği projeleri kapsamında Polonya’ya giden lise öğrencileri dönüşte Bolu Valisi Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

Polonya gezisinden dönen liselilerden Vali'ye ziyaret

Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Mimar İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Polonya'ya gitti. Polonya'da Bilim Teknolojileri alanında hizmet veren 4 işletmede 20 gün boyunca staj yapan 12 öğrenci, Bolu'ya döndü. Öğrenciler ve onlara Polonya gezisinde eşlik eden 2 öğretmen, dönüşte Bolu Valisi Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti. Projede yer alan öğretmenler Suat Altok ve Gürhan Çerkez ile öğrenciler proje hakkında Vali Baruş'a bilgiler verdi. Öğrenciler, web tasarım ve grafik tasarım alanlarında 4 firmada çalışarak kendilerini geliştirme fırsatı bulduklarını Vali Baruş'a anlattı.

Öğrencilerle tek tek tanışıp, proje ile ilgili izlenimlerini soran Vali Baruş'a öğrenciler, Polonya ile yapılan projenin kendilerine hem iş hem de sosyal alanda çok şey kazandırdığını aktardılar. Oradaki izlenimlerinde, çalışanların mesai saatlerine ve disiplinine çok önem verdiklerini gördüklerini söyleyen öğrenciler ayrıca Polonya'ya yapılan proje gezisiyle, geleceğe yönelik bakış açılarında da büyük gelişmeler olduğunu ve üniversite hayatları için yurt dışına gitmeyi düşündüklerini ifade ettiler.

BİZE ULAŞIN