Turgut Özal ve Kayapınar gençlerine, Toltar’dan müjde

Dilovası’nın Turgut Özal ve Kayapınar Mahallesi gençlerinin uzun süredir talep ettikleri spor tesisi için Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar müjdeyi verdi.

Turgut Özal ve Kayapınar gençlerine, Toltar’dan müjde

Dilovası Turgut Özal Mahallesi ve Kayapınar Mahallesi gençlerinin her seçim döneminde dile getirdiği spor tesisi için yaklaşık iki yıldır çalışmalarını sürdüren Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, geçtiğimiz günlerde yaptığı Ankara ziyareti sonrası müjdeyi verdi.

Orman Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonrası Kayapınar Mahallesi mezarlık üstü alanda bulunan 10 dönüm alanın spor tesisi olarak yapılması konusunda ki görüşmeler sonuçlandı. Orman Bakanlığı, konunun Bölge Orman Müdürlüğü tarafından incelenmesi ve uygun görüldüğü takdirde Dilovası Belediyesi'nin talebinin yerine getirilmesini istemesi sonrası bölgede inceleme yapıldı.

Ekipler tarafından yer tahsisinin uygun görüldüğü ve 10 dönümlük alana spor tesisi yapılaması için onay verdiğini söyleyen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Projesi hazır olan spor tesisimiz için gerek Orman Bakanlığımız ve gerekse Gençlik Spor Bakanlığımız sonrası Orman Bakanlığımız yeri tahsis etmiş, Gençlik ve Spor Bakanlığımız da yatırım bütçesine almış bulunmaktadır. İnşallah kısa sürede çalışmaları başlayacak olan spor tesisimiz ile ilçemiz yeni bir tesise kavuşmuş olacaktır. Özellikle Kayapınar ve Turgut Özal Mahalleleri gençlerinin oldukça yoğun bir şekilde talep ettikleri spor tesisimiz 10 dönüm alan içerisine yapılacak, çim tesis şeklinde ve soyunma odaları ve tribünü yer alacaktır. Her iki bakanlığımızda konuya gösterdikleri duyarlılık için destek verenlere teşekkür ediyorum. İnşallah ilçemiz yeni ve modern bir tesise daha kısa sürede kavuşmuş olacak" dedi.

BİZE ULAŞIN