Edremit’te okul-sanayi iş birliği protokolü

Balıkesir'in Edremit Kaymakamlığı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Edremit Meslek Odaları arasında yapılan "Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü" Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile oda başkanlarının katılımlarıyla imzalandı.

Edremit’te okul-sanayi iş birliği protokolü

İmzalanan protokol kapsamında; bölgemizde bulunan resmi ve özel kurum/kuruluşlara ve iş dünyasına meslek eğitimi veren okulları tanıtmak, iş dünyasının mesleki eğitim ile ilgili görüş ve önerilerini almak, beklentilerini tespit etmek, öğrencilere kaliteli staj yapma imkanı sunmak ve mezuniyet sonrası istihdam alanlarını arttırmak, İŞKUR tarafından düzenlenecek, eğitimlerden öğrencilerin ve mesleki eğitim veren okulların, azami düzeyde faydalanmasını sağlamak hedeflenmekte.

Protokolün imzalanmasının ardından, aşçılık sınavında başarılı olan öğrencilere ustalık belgeleri İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından verildi. Kaymakam Sırmalı yaptığı açıklamada; bundan sonraki süreçte meslek odalarıyla sık sık bir araya gelineceğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN