Zabıta ve Jandarma’dan eş zamanlı gece denetimi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, Kumbağ ve Barbaros’ta bulunan gece kulüpleri ve alkollü restoranlarda denetimler gerçekleştirdi.

Zabıta ve Jandarma’dan eş zamanlı gece denetimi

Zabıta ve Jandarma ekiplerinin eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği denetimlerde Barbaros ve Kumbağ mahallelerindeki alkollü mekanlarda ruhsat kontrolü, genel temizlik, halk sağlığını olumsuz etkileyecek diğer etmenler, teknik ve hijyenik şartlar ile yasalar doğrultusunda alkollü mekanlarda uyulmasını gerektiren durumlar kontrol edildi.

Zabıta Ekipleri ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirilmek üzere kaçak ve sigortasız işçi çalışıp çalışmadığını kontrol amaçlı denetimlerini yaparken, jandarma ekipleri ise asayiş denetimlerinde bulundu.

MEVZUATA AYKIRI İŞLETMELERE İDARİ İŞLEMLER YAPILDI

Zabıta ekiplerinin çalışmaları sonucu usule uygun olmayan mekanlara Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerekli uyarı ve işlemler yapılırken, mevzuata aykırı davranan iş yerlerine para cezası uygulandı. Ekipler eksikliklerin tamamlaması ve kurallara uyulması hususunda uyarılarda bulunuldu.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Süleymanpaşa halkının daha kaliteli ve hijyenik hizmet alabilmesi için gerek Jandarma Komutanlığı gerek Emniyet Müdürlüğü ile birlikte eş zamanlı denetimlere devam edileceği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN