Ayvalık’ta yeşil alanların kışlık bakımı tüm hızıyla sürüyor

Balıkesir’i Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi halka açık yeşil alanlarda, mevsim şartlarına uygun bakım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ayvalık’ta yeşil alanların kışlık bakımı tüm hızıyla sürüyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından devam eden hizmetler kapsamında kentteki, limon selvi ile palmiye ağaçlarında budama, çim alanlarda biçme, yabani ot temizliklerinin yanı sıra bankların da onarımını yapılıyor. Altınova, Küçükköy- Sarımsaklı Mevkii, Ali Çetinkaya Mahallesi ve Armutçuk Sahil'de faaliyetler sürüyor.

Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Ayvalık Belediyesi olarak yaz mevsimi süresince yeşil alanlarla ilgili aldığımız müracaatların hepsi kayıt aldık. Şimdi bu önerileri yerine getirmek için çalışmalarımızı tamamladık. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz budama ekiplerimiz, kentimizin hemen hemen tüm mahallelerinde yemyeşil Ayvalık'ımızın bu özelliğini devam ettirmek için hizmetlerini sürdürüyor. Bu çalışmalarımız nedeniyle kısa bir süre ara verdiğimiz çok oyun parkı yapımına yakın zamanda tekrar başlayacağız." dedi.

BİZE ULAŞIN