Çocuk Hakları Günü’nde çocuklara yeni bir sentetik saha

Bilecik Belediyesi tarafından Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu için hazırlanan sentetik saha çocukların hizmetine girdi.

Çocuk Hakları Günü’nde çocuklara yeni bir sentetik saha

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu'nda gerçekleştirilen programda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş hazırlanan sentetik sahanın açılışını yaptı. Açılış sonrası konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesinin her zaman çocuklara ve eğitime yönelik yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirterek, " Bugün, Dünya Çocuk Hakları Günü. Çocuklarımızın en temel hakkı olan oyun haklarını gerçekleştirme adına güzel bir tesisi hizmete sunduk. Bilecik Belediyesi olarak ayrı bir misyonumuzun ayrı bir özelliğimizin olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu topraklar yıllar önce insanı ön plana koyan ve İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın düsturunu çıkardığı topraklar. İnsanımızın da en önemli haklarından birisi de eğitimdir. Bizler de Bilecik Belediyesi olarak 2004 yılından itibaren siz değerli yavrularımızın gelişimi için güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede her yıl mutlaka bir eğitim projesi gerçekleştiriyoruz. Okul bahçeleri uygun olan okullarımız için sentetik sahalar yaparak çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda spora kazandırmaya devam ediyoruz. Çocuklarımız, sentetik sahalarda hem enerjilerini en iyi şekilde sarf edecekler, hem de gönüllerince eğlenmiş olacaklar. Bilecik Belediyesi olarak çocuklarımıza ve eğitime yönelik bütün çalışmalar son derece önem veriyoruz ve çocuklarımız için güzel çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise; Bilecik Belediyesi tarafından eğitime yönelik güzel çalışmaların gerçekleştirildiğini belirterek, katkılarından dolayı Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Okul Müdürü İbrahim Aydoğar ve Beden Eğitim dersi öğretmeni ve öğrencilere sentetik sahanın anahtarlarını teslim ederken, Okul Müdürü Aydoğar da Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür plaketi sundu.

Programdan sonra Öğretmenler Odasında öğretmenlerle bir araya gelen Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı daha sonra sentetik sahada öğrencilerle birlikte top oynadı.

BİZE ULAŞIN