Köylüler kaymakamdan internet ve güvenlik kamerası istedi

Yalova'nın Altınova Kaymakamı Zafer Engin, daire amirleriyle birlikte Örencik köyünde toplantı yaptı.

Köylüler kaymakamdan internet ve güvenlik kamerası istedi

Örencik Muhtarı Burhan Ertürk ve vatandaşlar, Altınova Kaymakamı Zafer Engin ve daire amirlerini ağırladı. Vatandaşlar internet ve güvenlik kamerası isterken, ek gölet talebinde bulundu.

Köylerinde parke taşı ve içme suyu meselesinin ortadan kalktığını ifade eden Burhan Ertürk, "Taşımalı sistemde sıkıntı yok. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür dağıtımı tamamlandı. Köyümüze düzenli olarak doktor gelmekte ve belli aralıklarla sağlık taraması yapılmaktadır. Köyümüzdeki göletin yanına yeni bir gölet yapılması halinde organik tarım daha verimli yapılacak. Köyümüzdeki en önemli mesele internet ve güvenlik kamerası. Bunun dışında bir sıkıntımız yok" dedi.

Köylerin taleplerini dinleyen Kaymakam Zafer Engin, "Büyüyen ve gelişen ülkemizde köylerimizin talepleri değişti. Devletimizin köylerimize yaptığı yatırımlarla köylerimiz şehirlerden farksız hale geldi. Çıta yükseldi. Eskiden yol isteyen vatandaşlarımız şimdi köylerine doğalgaz, spor ve oyun alanları, sosyal amaçlı salonlar ve internet istiyor. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. El ele vererek daha güzel yarınlara ulaşmak için çalışıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN