Gayrimenkulün Oscar’ı Yıldırım Belediyesi’nin

Gayrimenkul sektörünün en önemli yarışması Sign Of The City Awards 2017’de Yıldırım Belediyesi’nin Arabayatağı Pazar Yeri projesi ‘En İyi Mimari Tasarım’ ödülünü aldı

Gayrimenkulün Oscar’ı Yıldırım Belediyesi’nin
Yıldırım Belediyesi, ulusal bazdaki marka değerini yürüttüğü projeleriyle yükseltmeye devam ediyor. Gayrimenkul sektörünün 'oscarları' niteliği taşıyan Sign Of The City Awards 2017'de Arabayatağı Pazar Yeri, Sular Vadisi ve Anıt-Savaş Müzesi projeleri ile finale kalan Yıldırım Belediyesi, bir kez daha Bursa'nın parlayan yıldızı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı ödül töreninde mimarisindeki yenilikçi tasarımı ile çevresinde öne çıkan, işlevsel özelliği kadar sosyal bir buluşma mekanı oluşturan proje olması nedeniyle 'Kent ve Mimarlık Kategorisi En İyi Mimari Tasarım (Kamu)' dalında Arabayatağı Pazar Yeri projesi Sign Of The City Awards 2017'de ödülün sahibi oldu.

KENTE DEĞER KATIYOR
Ödül töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, şehirler için planlanan projelerin temel nitelikler barındırması durumunda başarılı olabileceğini belirterek, "Bu kriterlerin arasında bilimsellik, özgün tasarım, objektif bakış açısı ve bizi biz yapan özellikleri taşımalı. Kültürümüze, değerlerimize, mimari anlayışımıza uygun projeler hayata geçirmeliyiz. Bu çalışmaları yaptığımız zaman sürdürülebilirliği, erişilebilirliği sağlayabiliriz. Yıldırım Belediyesi olarak ürettiğimiz hizmetler ve tasarladığımız projelerde tüm bu kriterlere yer veriyoruz. Bizler şehrimize değer katmak için projeler hazırlarken, birilerinin de üçüncü göz ve gözlemci olarak bunları değerlendirmesi çok anlamlı" dedi.

YILDIRIM GÜVEN VERİYOR
Edebali, "Şehrimizin üç projesinin finalist olması, hem de Arabayatağı Pazar Yeri projemizin, Türkiye'nin en önemli çalışmalarının yer aldığı yarışmada ödüle layık görülmesi, doğru tasarımlar yaptığımızın göstergesi olurken bizleri de oldukça mutlu etti. Şehrimiz adına umut verici örnekler Yıldırım'da çoğalmaya başladı. Yıldırım güven veriyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN