Eğlence mekanları denetiminde ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Kumbağ ve Barbaros mahallelerinde bulunan eğlence mekanlarını denetlenirken, bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Eğlence mekanları denetiminde ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin üst araması ve kimlik kontrolü yaptığı denetimlerde, şüpheli araçlar ayrıntılı şekilde kontrolden geçirildi. Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri ise, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, canlı yayın ruhsatı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) belgesi, ses düzeyi, satışa sunulan ürünler ve genel temizlik kuralları kontrolü yaptı.

Mevzuata aykırı hususlar olduğu tespit edilen iş yeri sahiplerine para cezaları uygulanırken, jandarma ekiplerinin yaptığı aralamalarda C.T. isimli şahsın üzerinden bulunan ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Tabanca ve mermilere jandarma tarafından el konulurken, gözaltına alınan C.T. savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN