Başkan, minik Gürkan’a ses oldu

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın hediye ettiği işitme cihazları sayesinde duymaya başlayan 2 yaşındaki Gürkan ve ailesi, Başkan Dündar’ı ziyaret etti

Başkan, minik Gürkan’a ses oldu
Yürütülen sosyal sorumluluk projeleri ile ilçede ihtiyaç sahibi ailelere umut olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 2 yaşındaki doğuştan duyma engelli Gürkan'a 'ses' oldu. Osmangazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi 'Belediyem Benimle' ekiplerinin yapmış olduğu mahalle ziyaretleri sırasında ulaştığı 2 yaşındaki Gürkan'ın durumundan haberdar olan Başkan Dündar, aileyi Emek Mahallesi'ndeki evinde ziyaret ederek küçük Gürkan'a iki kulağı için de işitme cihazı hediye etti.

'ANNE' VE 'BABA' DEDİ
Başkan Dündar'ın hediye ettiği işitme cihazları sayesinde küçük Gürkan, yüzde 80 oranında duymaya başladı. Sesleri duyan ve yavaş yavaş konuşmaya başlayan küçük Gürkan ve ailesi, Başkan Dündar'ı makamında ziyaret etti. İşitme cihazı sayesinde artık Gürkan'ın duyduğunu ve ilk kez ağzından anne ile baba kelimelerinin çıktığını ifade eden baba Salih Armut, kendilerine bu mutluluğu yaşattığı için Başkan Dündar'a teşekkür etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Ekibimizin ulaştığı Gürkan'ın rahatsızlığından haberdar olunca kendisine yardımcı olmak istedik. Her iki kulağında da işitme kaybı olduğu için Gürkan'a işitme cihazı hediye ettik. İnşallah kulaklıklarla birlikte daha güzel bir yaşam sürer" dedi.
BİZE ULAŞIN