Bursa’ya yeni doğum hastanesi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki yeni yatırımlar Bursa’ya değer katıyor. Sırada 550 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi var

Bursa’ya yeni doğum hastanesi

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, tüm ameliyathanelerin son teknoloji ile donatıldığını söyledi. Tıp Fakültesi'nde yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya, ameliyathanelerin son teknoloji ile donatıldığını ve yakın zamanda yoğun bakım ünitelerinin yenilenmesi için ihaleye çıkacaklarını söyledi. Dekan Ekrem Kaya; "Yeni bir kadın doğum ve çocuk hastanesi yapacağız. 550 yataklı bu hastanemiz büyük bir ihtiyacı da karşılamış olacak. Rektörlüğümüz bu konudaki çalışmalarını tamamladı. Yakın zamanda gerekli adımların atılacağını söyleyebiliriz. Fakültemizin büyümesi için üniversite yönetimi ile koordineli bir çalışma yapıyoruz. Kentimize ve ülkemize en yüksek standartlarda sağlık hizmeti vermeyi planlıyoruz" dedi.

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
Tıp fakültesinin sadece devlet yardımlarıyla değil aynı zamanda Bursa'daki sivil toplum örgütleri ve hayırseverlerin yardımlarıyla daha modern hale gelebileceğini vurgulayan Prof. Dr. Kaya, "Kentimizdeki hayırseverlerimiz şuana kadar fakültemize hatırı sayılır miktarlarda bağış yaptılar. Ancak takdir edilir ki çok yoğun bir hasta trafiği olan bu kurumda yıpranmalar oluyor. Yeni bölümlere ihtiyaç duyuluyor. Artan hasta sayısı ve yükünü kaldırmakta zorlanıyoruz. Kurumun bina ihtiyacı ve personel ihtiyacı tahmin edilenden daha fazla. Bu yüzden her zaman hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyuyoruz" dedi.

"HİÇBİR ALANI İHMAL EDEMEYİZ"
Önceliklerinin organ nakli olduğuna işaret eden Prof. Dr. Ekrem Kaya, "Fakültemizin gelişmeye en müsait olduğu alanların başında organ nakli geliyor. Biz tıp fakültesiyiz, tüm alanlarda eşit hizmet sunmak zorundayız. Aynı zamanda eğitim hastanesiyiz. Hiçbir alanı ihmal edemeyiz" dedi.

BİZE ULAŞIN