2018 Bursa için keyif yılı olacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2018’in ulaşımdan kentsel dönüşüme, altyapıdan çevreye kadar her alanda sonuç alınan bir yıl olacağını söyledi

2018 Bursa için keyif yılı olacak
Bursa için hazırlanan yeni yol haritasını daha önce kamuoyu ile paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm ilçelerde, devam eden ve 2018 yılı programına alınacak projeleri tek tek masaya yatırdı. Bursa'yı 17 ilçesi ile bir bütün olarak ele aldıklarını ifade eden Aktaş, yaşam kalitesinin tüm bölgelerde en üst seviyeye çıkarılması amacıyla yapacakları çalışmalarla 2018 yılının ulaşımdan kentsel dönüşüme ve çevreye kadar her alanda sonuç alınan bir yıl olacağını vurguladı. Başkan Aktaş, 2018'de yeşili ve görseli daha zenginleşmiş, trafiği rahatlamış, Bursa'yı daha çok temsil eden yapıların ortaya çıktığı bir Bursa hayal ettiğini kaydetti.

ACİL EYLEM PLANI
Sorunların başında gelen ulaşım için acil eylem planı hazırladıklarını ifade eden Aktaş, 31 Aralık 2018'e kadarki süreçte belirlenen 29 noktada küçük dokunuşlarla önemli sonuçlar almayı hedeflediklerini söyledi. Orhaneli Kavşağı'nda orta refüjün kaldırılmasının ardından yapılan akıllı kavşak sistemi ile yüzde 35'lik bir iyileşme sağlandığını ifade eden Başkan Aktaş, "Belirlediğimiz noktalarda saatlerce günlerce süren çalışmalardan ziyade, seri operasyonlarla, gece vakti başlayıp günün aydınlanmasına kadar yetiştirilebilecek dokunuşlar yapılacak. Takvimimizi oluşturduk, hangi çalışma kaç gün kaç hafta sürecek hepsini belirledik" dedi.

HER YIL BÜYÜYORUZ
Bursa'nın her yıl bir Çanakkale kadar büyüdüğünü ancak bu büyümenin sağlıklı bir şekilde yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Aktaş, artan potansiyeli karşılayacak, yeni yerleşim alanları açılmasının da kaçınılmaz olduğunu söyledi. Daha fazla daire üretmek mantığından ziyade insanların yaşam alanları ve şehrin geleceğini düşünerek hareket etmek zorunda olduklarına değinen Başkan Aktaş, "Bizim şehri sağlıklı şekilde büyütme zorunluluğumuz var" dedi.

'İZ BIRAKMAK İSTİYORUM'
Ulaşım başta olmak üzere yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik adımları bir bir atacaklarını dile getiren Aktaş, "İnsanların mutluluğu çok önemli. Bursa şehirlerden bir şehir değil. Tarih şehri, kültür şehri, Osmanlı şehri, altı da üstü de nimetlerle dolu bir kent. Bu şehri iliklerinize kadar hissedeceğiniz mekanlar ve ortamlar olması gerekiyor. Ben önümüzdeki sürece iz bırakmak istiyorum. Bu bağlamda 2018 yılının daha çok şikâyet edilen değil yaşamaktan keyif alınan bir yıl olacağına inanıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN