Yeni bir yüz umuduyla yaşıyor

Henüz 2 yaşındayken evlerinde çıkan yangında yüzünün büyük bölümü yanan Buse Kamalı, yıllardır yeni bir yüze kavuşacağı günün hayaliyle yaşıyor

Yeni bir yüz umuduyla yaşıyor
Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 2004 yılında elektrik kontağından çıkan bir yangın sonucu evde mahsur kalan Akile ve İlhan Kamalı çiftinin henüz 2 yaşındaki kızı Buse Kamalı, alevler arasında kaldı. Vücudunun büyük bölümü yanan Buse o günden bu yana tam 38 kez ameliyat geçirdi. Şimdi 14 yaşıda olan Buse, yeni bir yüze kavuşacağı günün hayaliyle yaşıyor.

HEMŞİRE OLMAK İSTİYOR
Evleri yandıktan sonra ailesi ile birlikte yaklaşık 8 yıldır Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde ikamet eden İmam Hatip Lisesi 9'ncu sınıf öğrencisi Buse Kamalı, derslerine çok çalıştığını ve büyüyünce Hemşire olmak istediğini söyledi. Kamalı, "Okulumu derslerimi öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Liseden sonra Üniversiteye gidip Hemşire olmayı ve hasta insanlara yardımcı olmayı istiyorum. Hayalimde hep yeni bir yüze kavuşmak ve hemşire olmak var" dedi.

'AİLEM HEP YANIMDA OLDU'
Yangından kurtulduğu 2 yaşından bu yana anne, baba ve ablasının kendisine çok büyük desek olduğunu belirten Kamalı, "Onlar olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. Gerçekten çok zor dönemler geçiriyorum. En büyük destekçilerim onlar ve bana yardımcı olmaya çalışan hayırsever büyüklerim. Devletimizin ve hayırseverlerin destekleri sürerse, bir dizi ameliyat daha olacağım ve ben de yeni bir yüze kavuşacağım" diye konuştu.

'HERŞEY KIZIMIZ İÇİN'
Kızının tedavi sürecinde bir çok kez kızına doku veren anne Akile Kamalı (40) ile baba İlhan Kamalı (42) kızlarının iyileşmesi için ellerinden geleni yapıyor. Evini bir fabrikada çalışarak geçindirmeye çalışan baba İlhan Kamalı çok zor günler geçirdiklerini ve imkânsızlıklarla mücadele etiklerini söyledi. Kızının yüzü ve kollarındaki yanıklar nedeniyle birçok operasyon geçirdiğini dile getiren Kamalı, "Kızımın vücudunun bazı yerlerinden dokular alınarak yüzüne aktarıldı. Dokuların bir kısmı da annesinden alındı. Varımızı yoğumuzu kızımıza adadık. Onun için mücadele etmeyi sürdüreceğiz" dedi.

39. AMELİYATINI BEKLİYOR
kızını tedavisi için bugüne kadar birçok ilde hastane hastane dolaştıklarını dile getiren baba İlhan Kamalı, "Yapılan ameliyat ve operasyonlarla kızımızın yüzü büyük ölçüde değişmeye başladı. Toplam 38 ameliyat oldu. Şimdi 39'uncu ameliyatını bekliyor. Daha onlarca ameliyat olacak. Devletimizden ciddi destekler aldık. Hayırseverlerin de yardımlarıyla kızım iyileşecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN