Bursa’nın ilk müftü nikâhı sürprizi Mustafakemalpaşa’da kıyıldı

Bursa’nın ilk müftü nikâhı sürprizi Mustafakemalpaşa’da kıyıldı

İçişleri Bakanlığı'nın ilgili yazısı üzerine müftülere nikah kıyma yetkisi veren Nüfus Hizmetleri Kanunu'nun 'Evlendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' uygulaması, geçtiğimiz yıl Aralık ayında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Evlendirme Yönetmeliği'ndeki bu değişikliğin ardından Mustafakemalpaşa'da bir ilke imza atıldı.

İLK HEYECANI
Yeni yılda evlenmek için Mustafakemalpaşa Müftülüğü'ne başvuran Emine Uygun ve Sadi Özgür çiftinin resmi nikahını Müftü Ahmet Savaş Yaylalı kıydı. Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen nikah töreninde, genç çiftin yakınları ile birlikte müftülük ve belediye yetkilileri hazır bulundu. Bursa'da, müftü tarafından kıyılan ilk resmi nikah olarak kayıtlara geçen evlilik töreninde hem kuracakları yuvanın ilk adımını adan genç çiftin hem de Müftü Yaylalı'nın heyecanı dikkatlerden kaçmadı.

KURAN HEDİYE ETTİ
Aslen Gümüşhaneli olan Emine Uygun ve Sadi Özgür çiftinin nikahını şahitlerin huzurunda kıyan Müftü Ahmet Savaş Yaylalı, evlilik cüzdanını geline emanet etti. Gençlere evlilik hediyesi olarak Kuran-ı Kerim veren Yaylalı, çiftin talebi üzerine dini nikâh akdini de dualarla gerçekleştirdi.

BİZE ULAŞIN