Kentsel dönüşümde hak sahipleri uzlaşıyor

Yıldırım’da Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya mahalleleri için hazırlanan kentsel dönüşüm projesinin hak sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri başladı. Edebali, “Herkes fedâkarlık göstermeli” dedi

Kentsel dönüşümde hak sahipleri uzlaşıyor

Plansız yapılaşma ile anılan Yıldırım'ı kentsel dönüşüm atağıyla değiştirecek olan Yıldırım Belediyesi, dönüşüm çalışmalarının önemli ayaklarından birini de Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya mahallelerinde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İmar plan taslağı, kentsel tasarım projesi ve mimari avan proje çalışmaları tamamlanan proje kapsamında 341 bin 100 metrekarelik alanda yer alan mevcut yapıların yerinde modern bir şehir yükselecek.

İDEAL BİR ŞEHİR
?
Projenin çalışmalarını ve hak sahipliği hak edişleri çalışmaları tamamlanmasıyla birlikte Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerine başladı. Ertuğrulgazi ve Kaplıkaya'da kentsel dönüşümün tüm detaylarını titizlikle çalışarak tamamladıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı yapıyoruz. İnsanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek şekilde insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz" dedi.

YÜKSELEN DEĞER
Yapılmaya başlanan uzlaşma görüşmeleri hakkında bilgi veren Başkan Edebali, "Kentsel dönüşüm bir fedakarlık işidir. Herkesin fedakarlık göstermesi gerekir. Kentsel dönüşüm, insanlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için yapılması gereken bir ihtiyaç değil zorunluluktur. Bu alanda yaşayan vatandaşlarımızın günümüz şartlarına uygun modern ve güvenli binalarda yaşamalarını sağlayacağız. Ayrıca sosyal yaşam alanlarıyla insanlarımızın yaşam standartlarını yükselteceğiz ve Yıldırım'a yükselen bir değer kazandıracağız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN