Tehlike arz eden metruk evler yıkılıyor

Bilecik Belediyesi tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan, kamulaştırılması yapılan ve yıkılması için gerekli işlemleri tamamlanan 30'u aşkın evin yıkım çalışması devam ediyor.

Tehlike arz eden metruk evler yıkılıyor

Bilecik'in birçok noktasında bulunan ve birçok yönden tehlike arz eden 30'u aşkın metruk yapının yıkım çalışması, Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla gerçekleştiriliyor. Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, tehlikeli ve kötü görüntüyü ortadan kaldırmak, sokak ile caddelerdeki ulaşımın daha rahat ve kolay olması amacıyla gerçekleştirilen yıkım çalışmaları ile aynı zamanda tinerci ve kötü alışkanlıklar sergileyen kişilerin engellenmesi amaçlanıyor. Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve Bilecik Fen İşleri Müdürü Bener Yanar yıkım çalışmaları gerçekleştirilen alanlarda incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öte yandan, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ise vatandaşlar için tehlike arz eden ve buna benzer başka alanlardaki kamulaştırılması ve diğer işlemleri tamamlanan yapıların da yıkılacağı bilgisini verdi.

BİZE ULAŞIN