Daha iyi yerlere geleceğiz

Paul Le Guen, Avrupa kupalarına katılabilmek için tek yollarının lig olduğunu ve daha iyi konumlara gelebileceklerini söyledi. Fransız çalıştırıcı yeni transferler için “İyi oyuncular” dedi

Daha iyi yerlere geleceğiz
Fransız çalıştırıcı, "En baştan beri hedefimiz zaten elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaktı. Lig üzerinden Avrupa kupalarına katılımın zor olduğunu hepimiz en başından beri biliyoruz. Şu anda 9. sıradayız. Daha iyi bir duruma neden gelmeyelim? Neden tırmanışımızı sürdürmeyelim? Tabi ki bunları yapabiliriz. 7'nci, 6'ncı pozisyona çıkabiliriz, neden olmasın? Lig başlarken bizim öncelikli hedefimiz lig tablosunun ilk yüzde 50'sinde kendimize yer bulabilmekti. Şu an için bunu sağlamış bulunuyoruz. Üstüne koyarak devam eder ve belki de hemen ligin en iyi takımlarının altındaki pozisyonlara tırmanabiliriz" ifadelerini kullandı.

Çok güzel karşılandım
Bursaspor'da olmaktan memnun olduğunu belirten Le Guen, "Bursa'da çalışıyor olmaktan çok memnunum. Çok güzel karşılandım, güzel ağırlanıyorum burada. Ben de devamlı taraftarımızı mutlu etmek istiyorum. İnanın bana çalışırken, işimi yaparken devamlı aklımda bu düşünce var. Her maç inanılmaz bir destek ortaya koyuyorlar. Ben eminim ki onlar ortaya koyduğumuz çalışmayı hissediyorlar. Son maçtan örnek vermemiz gerekirse 1-0 geriye düştük ama büyük bir savaşma ruhu göstererek, maçta liderliği yeniden elde ettik. Belki sonucu almamıza yetmedi ama takımın ne kadar savaştığını görüyorlar, hissediyorlar diye tahmin ediyorum. Bence buradaki hedeflerimden bir tanesi takımla taraftarımız arasındaki ilişkini pozitif bir şekilde yürümesini sağlamak" açıklamasını yaptı. Moussa Sow ve Grozav transferlerini de değerlendiren Le Guen, "Umuyorum her ikisi de takımımıza katkı yapacaktır. İyi oyuncular tabi ikisi de. Biz de elimizden geldiğince onların takıma entegrasyonunu hızlandırarak beklentilerimizi karşılamalarına yardım etmeliyiz. Umuyorum ki onlar da beklentilerimizi karşılayacaklardır"
BİZE ULAŞIN