Hedef sektör liderliği

Aktaş Holding, 2018 ve sonrası için aftermarkette sektör liderliği ile AR-GE’nin daha aktif yönetilmesini hedef olarak belirledi

Hedef sektör liderliği
Ulaşım, yapı, endüstri ve yeşil enerji alanlarında yaptığı yenilikçi yatırımlar ile 100'den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding, 2018 yılı Stratejik Plan Değerlendirme Toplantısı ile geleceğe dönük hedeflerini net bir şekilde ortaya koydu. Düzenlenen toplantıda, şirketin 2017'de genel performansı bütünüyle masaya yatırılırken, 2018 ve sonrası için de aftermarket sektör liderliği, 100'den fazla patent ve faydalı model ile bu alanda inovasyon liderliği, AR-GE Merkezi'nin aktif yönetilmesi ve OEM payının yüzde 30 seviyesine ulaştırılması gibi güçlü hedefler çalışanlarla paylaşıldı. Gün boyu süren program, üst yönetimin ardından departman yöneticilerinin sunumlarıyla devam etti.

'FÜTÜRİST FİRMALAR FARK YARATIR'
Toplantı da konuşan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş, "Bu yıl Aktaş Holding'in 80'nci kuruluş yıl dönümü heyecanını yaşıyoruz. Üreterek büyüyecek olan Türkiye'nin geleceğinde, bizler gibi ülkemize katma değer sağlayan kuruluşların artarak devam etmesi gerekiyor. Artık en iyiyi keşfederek daha fazla bilgiye nasıl erişiriz, daha fazla teknolojiyi nasıl kullanırız döneminde yaşıyoruz. Geleceğe yatırım yapan işletmeler, fütürist bir yol izleyerek fark yaratabilir. AR-GE ve dijital dönüşüm konusunda yürüttüğümüz projelerle fark yaratmaya devam etmeyi hedefliyoruz" dedi. Şahap Aktaş'ın ardından söz alan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol ise, "2018'de de AR-GE odaklı gelişim stratejilerimiz doğrultusunda, katma değerli üretime ve dijital dönüşüm çalışmalarına ağırlık vermeye devam edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi 2018 ve sonrasında da üretmeye ve gelişmeye devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN