Kayra sağlığı için yardım bekliyor

Kök hücre nakli ile Kayra’nın hastalığının ilerlemesi durdurulabiliyor ancak yurt dışında yapılan bu tedavi yönteminin maliyeti 80 bin TL

Kayra sağlığı için yardım bekliyor
Bursa'da yaşayan 10 yaşındaki Eyüp Kayra Alkaşi, doğuştan yakalandığı kas erimesi hastalığının pençesinden kurtulmak için hayır severlerden yardım bekliyor. Hastalığının ilerlemesiyle yakında yürümeye yeteneğinin kaybedecek olan Kayra'nın en büyük üzüntüsü 5 yaşındaki kız kardeşiyle eskisi gibi oynayamayacak olması. Kök hücre nakli ile Kayra'nın hastalığının ilerlemesi durdurulabiliyor ancak yurt dışında yapılan bu tedavi yönteminin maliyeti 80 bin TL. Devlet memuru olan baba parayı denkleştirmek için kara kara düşünüyor. Şuan 10 yaşının içinde olan Kayra, 11 yaşına geldiğinde tekerlekli sandalyeye mahkum olacak.

SGK KARŞILAMIYOR
Mubin ve Sevda Alkaşi çiftinin 2 çocuğunun büyüğü olan Eyüp Kayra'nın fizik tedavi masraflarını karşılayan SGK kök hücre tedavisini karşılamıyor. Hindistan'da kök hücre nakli yapılan bir tedavi merkeziyle görüşen baba Mubin Alkaşi, oradaki doktorların Kayra'nın videolarını izlediklerini ve kök hücre nakliyle bu amansız hastalığın pençesinden kurtulabileceğini bildirdiklerini söyledi. Anne Sevda Alkaşi'nin 5 sınıfa giden Kayra'yı her gün okula götürmek zorunda olduğu için çalışamadığını eşinin aldığı maaşın ise sadece evin masraflarını yettiğini söyledi. Kayra "Kız kardeşim Buğlem çok sevimli beni hayata bağlıyor. Onunla oynarken hastalığımı unutuyorum. Artık yürüyemeyeceğim ve ellerimi eskisi gibi kullanamayacağım. Tedavi olmak istiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN