Bursa yeniden tarım kimliğine kavuşacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da tarımsal verimliliği artırmak için kolları sıvadı. Başkan Aktaş, “Kentimizi yeniden tarım kimliğine kavuşturmak için çalışıyoruz” dedi

Bursa yeniden tarım kimliğine kavuşacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan ile Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı'yı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan'ı makamında ziyaret eden Başkan Alinur Aktaş, tarımsal faaliyetlerin güçlendirilmesi ve vatandaşların ihtiyacını karşılayacak, sıkıntılarını giderecek çözümler geliştirilmesi için istişarede bulunduklarını belirtti. Bursa'nın tarımsal potansiyelinin önemine değinen Başkan Aktaş, "Bursa, sanayi şehri olduğu kadar aslında bir tarım şehri. Bu özelliğini daha fazla ön plana çıkarabilmek, günün şartlarına uygun hale getirmek için belediye olarak biz de çalışmalar yapıyoruz" dedi.

KIRSALI GÜÇLENDİRMEK GEREK
Kırsaldaki yaşamın kalitesinin arttırmaya yönelik faaliyetlerin sürdüğünü anlatan Başkan Aktaş, yapılan çalışmaların daha rantable hale gelmesinin ve faydaya dönüştürülebilmesinin değerine işaret ederek, "Komplekslerimiz yok herkesle işbirliği içerisinde çalışabiliriz. Mesele, Bursa insanı kazansın. Bursa'ya faydamız dokunsun. Eldeki değerlerin maksimum verimlilikle kullanılmasının ve sonuç odaklı çalışmanın daha faydalı olacağına inanıyorum. Şu gerçeği bir kez daha anladık, evet Bursa'nın aslında çok fazla tarım toprağı yok. Türkiye ortalamasına baktığınızda verimli de çalışıyoruz ama Avrupa standartlarıyla baktığımız zaman da verimliliğimiz düşük" dedi. Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan da Başkan Aktaş'ın yeni ve farklı bakış açılarıyla yorumlar yaptığını söyleyerek, "Birlikte Bursa'ya hizmete devam edeceğiz" dedi.

ORTAK AKILLA ÜRETİM
Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı'yı da ziyaret eden Başkan Aktaş, ortak akılla Bursa için üretmeye ve çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Matlı ise, "Güvenilir gıdanın başkenti Bursa, 'Şehirler Yarışıyor' noktasında dünya liginde tarımsal alanda söz sahibi olacak" dedi.

BİZE ULAŞIN