Bursa’dan Afrin’e tam destek

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na Bursa iş dünyasından destek mesajı yağdı

Bursa’dan Afrin’e tam destek

Afrin Harekatı sonrası Bursa iş dünyası temsilcilerinden ayrı ayrı destek mesajlarlarını açıkladı. Türkiye'nin güvenliğini doğrudan tehdit eden gelişmelere karşı önlem almasının en temel hakkı olduğu vurgulanan mesajlarda, kahraman Mehmetçiğe sonuna kadar destek verileceği dile getirildi.

BERAT TUNAKAN / BALKAN TÜRKSİAD BAŞKANI
Sonuna kadar meşru

Sınırlarımızda hem sivilleri, hem de milli bütünlüğümüzü tehdit eden terör unsurlarını temizlemeye yönelik olarak başlatılan 'Zeytin Dalı' operasyonu sonuna kadar meşru ve elzemdir. Mazlum ve mağdurların dostu Türkiye Cumhuriyeti, yine görevinin başındadır. Dualarımız ordumuzla...

ÖZER MATLI / BURSA TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Türk milleti tek yürek

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Zeytin Dalı Harekâtını destekliyoruz. Mehmetçiğimizin, bu operasyonu başarıyla tamamlayacağından en küçük bir şüphemiz yoktur. Türk milleti her zaman olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda tek yürek olmuştur.

AHMET ER / BATISİAD GENEL BAŞKANI
Terör koridoruna izin verilemez

Devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletimizin yanındayız. Türkiye, bu operasyonla uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Ülkemizin hiç bir sınırında terör gruplarının bir koridor oluşturmasına izin veremeyiz.

ÖMER YILDIZ / BEKSİAD BAŞKANI
Tarih boyunca mazlumun yanında

Tarihi boyunca her zaman masuma elini uzatmış, zalime karşı gelmiş ve gittiği her yerde büyük bir coşkuyla karşılanmış kahraman milletimiz ve şanlı ordumuzun bu harekâttan burnu bile kanamadan başarıyla dönmesini diliyoruz.

İBRAHİM ÖZTÜRK / DOSABSİAD BAŞKANI
Terör hain emeline ulaşamayacak

Türk Milleti, her zaman mazlumun yanında olmuştur, bugün de aynı hassasiyetle bu operasyonu sürdürmektedir. Sınırlarımızın yakınında terör koridoru oluşturmak isteyenler, hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklar.

YAKUP ALTINÖZ / İSSİAD BAŞKANI
Artık uluslararası alanda söz sahibiyiz

Bütün askerlerimize bu kutsal görevlerinde başarılar diliyoruz, Artık uluslararası alanda söz sahibi ve bölgesinde büyük bir güç olan Türkiye'miz var. Türkiye için bu operasyonu desteklemek hepimiz için bir vatan borcudur.

YALÇIN TOY / KSİAD BAŞKANI
TSK'nın gücünü dünya gördü

72 uçağı aynı anda koordineli olarak kaldırıp hücum yapabilme kabiliyetimizi bütün dünyaya gösterdik ki, bu da silahlı kuvvetlerimizin ve ülkemizin gücüdür. Mehmetçiğimizin görevini başarıyla tamamlayacağına gönülden inanıyoruz. Söz konusu vatanın bölünmez bütünlüğü ise gerisi teferruattır.

ALİ FARUK ÇOLAK / HKMO BAŞKANI
Mehmetçiğimiz muzaffer olsun

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ve milli güvenliğini korumak ile komşu coğrafyasında barış ortamı tesis etmek amacıyla başlattığı 'Zeytin Dalı' operasyonu sonuna kadar meşru ve gereklidir. Mehmetçiğimizi Allah muzaffer etsin.

NACİ GÜNCÜ / KTSO BAŞKANI
Başaracağımızdan şuphemiz yok

Türk milleti her zaman olduğu gibi vatanın bütünlüğü söz konusu olduğunda tek yürek olmuştur. Sonuna kadar haklı olduğumuz bu operasyonu Mehmetçiğimizin başarıyla tamamlayacağından en küçük bir şüphemiz yoktur.

SETAÇ AKARAALP / ALPİŞ GROUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Sınırlarımıza barış gelecek
Bu harekâtla sınırlarımızda barış ve huzur tesis edilecek. Türk milleti her zaman mazlumun yanında olmuştur. Allah, şanlı ordumuzun yardımcısı olsun, devletimize ve milletimize zeval vermesin.

BİZE ULAŞIN