Polisin gece kulübünde bulduğu 17 yaşındaki Kübra, annesine not bırakarak kaçtı

Bursa’da kaldığı yetiştirme yurdundan izinli olarak 2 ay önce babasından ayrı yaşayan annesinin evine gittikten sonra "Ekmek almaya gidiyorum" diyerek ayrılan ve kendisinden haber alınamayan 17 yaşındaki Kübra Yılmaz, Tekirdağ Çerkezköy İlçesi’ndeki bir gece kulübünde çalışırken polis tarafından bulundu.

Polisin gece kulübünde bulduğu 17 yaşındaki Kübra, annesine not bırakarak kaçtı

37 yaşındaki Anne Nuray Aydın, kızını alıp Bursa'ya dönmek için İstanbul'da otobüse binmeye hazırlanırken Kübra Yılmaz, "Anne sizi çok seviyorum. Beni yaşatmazlar çünkü benim çalıştığım yer kapandı. Sizi de yaşatmazlar, ben gidiyorum" notunu annesinin çantasına bırakarak kayıplara karıştı. Nuray Aydın, kızının bulunması için yeniden polise başvurdu. Merkez Osmangazi İlçesi'nde oturan Kübra Yılmaz, 3 yıl önce sürekli evden kaçtığı gerekçesiyle eşinden boşanan annesi Nuray Aydın'dan alınıp, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetiştirme yurduna yerleştirildi. Kaldığı yurttan 2 ay önce izin alan Kübra, annesi Nuray Aydın'ın yanına gitti. Evden "Ekmek almaya gidiyorum" diyerek ayrılan genç kız, dönmedi. Anne Aydın, polis ve savcılığa kızının bulunması için başvurdu.

Geçen 5 Şubat'ta annesini arayarak "Bn de sizi çok özledim. Yanınıza gelmek istiyorum ama gelirsem sadece beni değil, kardeşimi ve seni de öldürecekler" diyen Kübra Yılmaz, cep telefonunu kapattı. Sosyal paylaşım sitesinde kızının gece kulübünde çekilen fotoğraflarınıda gören Nuray Aydın, savcılığa giderek gelişmeleri anlattı.

Polis, genişletilen soruşturma sonunda Kübra Yılmaz'ın Tekirdağ Çerkezköy İlçesi'nde bulunan bir gece kulübünde çalıştığını belirledi. 26 Şubat Perşembe günü bu kulübe baskın düzenleyen polis, zorla çalıştırıldığı öne sürülen Kübra Yılmaz'ı polis merkezine götürdükten sonra çağırdığı annesine onu teslim etti.

Kızına kavuşan Nuray Aydın, Bursa'ya dönmek için İstanbul Bayrampaşa Otogarı'na giderek otobüsün hareket saatini beklemeye başladı. 27 Şubat Cuma günü Saat 23.15'te hareket edecek otobüsü bekleyan Kübra Yılmaz, sigara içeceğini söyleyerek annesinin yanından uzaklaştı. Bir süre sonra tesadüfen çantasına bakan Nuray Aydın, "Anne sizi çok seviyorum. Anne beni yaşatmazlar çünkü benim çalıştığım yer kapandı. Sizi de yaşatmazlar. Ben gidiyorum. Sizinle gelirsem sizi de beni de yaşatmazlar. Beni yok bilin. Ben polise söylemek istedim ama çok korktum. Anne hiç ağlama seni çok seviyorum" yazılı notu buldu. Şoke olan kadın, tüm aramalara rağmen kızına ulaşamayınca Bursa'ya tek başına dönmek zorunda kaldı. Savcılığa bir kez daha başvuruda bulunan Nuray Yılmaz, kızının bulunmasını istediğini söyledi.

BİZE ULAŞIN