Arjantinli firmalardan Bursa’ya yakın markaj

Arjantinli firmalardan Bursa’ya yakın markaj

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde yaklaşık 80 kişilik heyetle Brezilya'nın Sao Paulo kentinde ikili iş görüşmeleri ve kurum ziyaretleri gerçekleştiren BTSO üyeleri, buradaki temaslarının ardından rotayı Arjantin'e çevirdi. Türkiye'ye 11 bin kilometre mesafedeki Sao Paulo'daki temaslarının ardından Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e geçen Bursa iş dünyası temsilcileri, Latin Amerikalı firmalardan da yoğun ilgi gördü.

BURSA GÜÇLÜ POTANSİYELE SAHİP
?
Buenos Aires'te Arjantin Ticaret ve Hizmetler Odası'nı ziyaret eden BTSO üyeleri, Oda'nın İhracat ve İthalat Komisyonu Başkanı Ignacio dos Reis ve kurum yöneticileri tarafından ağırlandı. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Çekmişoğlu ve Komite Üyesi Yusuf Ertan'ın da katıldığı ziyarette konuşan Ignacio dos Reis, Arjantin'de ticareti artırmaya dönük yeni politikaların geliştirildiğini belirterek, dış ticarette yeni bir atılıma hazırlandıklarını ifade etti. Bursa ekonomisinin güçlü bir potansiyel taşıdığını vurgulayan dos Reis, BTSO ile işbirliği içerisinde iki ülke arasında yeni işbirliklerine imza atmayı arzu ettiklerini vurguladı.

GÜNEY AMERİKA PAZARI
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Çekmişoğlu, üyelerinin dış ticaret potansiyelini artırmak istediklerini ve 2023'te 75 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. Çekmişoğlu, "Bu kapsamda Arjantin'e de geniş kapsamlı ilk organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Bursa iş dünyası olarak Güney Amerika pazarında da etkin bir rol oynamak istiyoruz. 2017'de Arjantin'e ihracatımız 28,5 milyon dolar iken, ithalatımız da 15 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Bizler bu rakamları yeni ve güçlü ticaret bağlantıları ile çok daha yüksek seviyelere taşımak istiyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN