AFAD, Deprem Haftası etkinlikleri eğitim ve tatbikatlarla devam ediyor

Afet ve Acil Durum (AFAD) Tekirdağ Müdürlüğü 01-07 Mart Deprem Haftası münasebetiyle afet ve acil durumlara yönelik eğitim verilerek tatbikat gerçekleştirdi.

AFAD, Deprem Haftası etkinlikleri eğitim ve tatbikatlarla devam ediyor

01-07 Mart Deprem Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, AFAD Tekirdağ Müdürlüğü eğitmenleri tarafından, Çorlu Sakatlar Derneği Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu ile Marmaraereğlisi ilçesindeki bulunan Ortaokul ve Lise öğrencilerine ve Ergene-2 Organize Sanayi Bölgesinde afet ve acil durumlara yönelik eğitim verilerek tatbikat gerçekleştirdi.

Marmaraereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği ve ilçedeki ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla 15 Temmuz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda eğitim yapıldı. Eğitimden sonra Çorlu Sakatlar Derneği Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulundaki fiziksel bakımdan engeli bulunan, zarar görebilirliği yüksek engelli öğrencilere afet ve acil durumlara yönelik farkındalık oluşturmak, afet anında doğru davranış şekillerini öğretmek ve engelli vatandaşlar ile ailelerini afet ve acil durumlara karşı daha dirençli hale getirmek amacıyla "Afet Farkındalık Eğitimi" verildi.

Ardından, Ergene-2 Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaların İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları ile Sivil Savunma Amirlerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimde katılımcılara, Afet türleri, afetin etkileri ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitim sonrasında bilgilendirme ve bilinçlendirme broşürleri dağıtılarak deprem tahliye tatbikatı gerçekleşti.

BİZE ULAŞIN