Yıldırım’da ulaşıma Botanik Park’a estetik dokunuş Büyükşehir imzası

Yıldırım’da ulaşıma Botanik Park’a estetik dokunuş Büyükşehir imzası
Pazartesi 28.10.2019
ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım İlçesi Mimar Sinan Caddesi'nde devam eden asfalt kaplama çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Çalışmalar bittiğinde bölgede ulaşım rahatlayacak. . Bursa'yı daha kolay ulaşılabilir bir şehir haline getirme hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin ihtiyaçlarına çözüm oluyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım İlçesi Mimar Sinan Caddesi'nde devam eden asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceledi. Aktaş'a, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile muhtarlar da eşlik etti.

EN HIZLI ŞEKİLDE TAMAMLANACAK
Kentin 17 ilçesinde de çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım İlçesi Mimar Sinan Caddesi'ndeki çalışmaları anlatarak, "Ana aksın asfalt değişimi çalışması kapsamında Mimar Sinan Caddesi ve Kanuni Caddesi'nde geliş gidiş toplam 4 Bin 400 metrelik mesafenin sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. Bin metrelik kısımda asfalt çalışmaları tamamlandı, diğer bölüm de hızlı bir şekilde tamamlanacak" dedi.

"57 NOKTADA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"
Yıldırım'da park bahçelerden yollara kadar yoğun bir çalışmanın olduğuna değinen Başkan Aktaş, "Şu an Büyükşehir Belediyesi olarak 5 güzergahta asfalt kaplama, 12 güzergahta asfalt bakım onarım yama çalışması, 2 güzergahta V kanal çalışması, 6 noktada bordür yapımı ve onarımı çalışması ile farklı ilçe ve mahallelerimizde 32 noktada kazı dolgu çalışması olmak üzere, 17 ilçede 57 ayrı noktada faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz" diyerek, gayretle hizmetlerine devam ettiklerini vurguladı.