Beyaz masalar arı gibi çalışıyor

Beyaz masalar arı gibi çalışıyor
Cumartesi 11.04.2020
ABONE OL
BURSA Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Beyaz Masa personeli 50 ayrı hattan günde 10 Bin çağrıya cevap veriyor. Dönüşümlü olarak çalışan Bin 500 personel, 153 çağrı hattını arayan tüm vatandaşların imdadına yetişiyor. Büyükşehir Belediyesi ana yerleşkesinde yer alan Alo 153 Çağrı Merkezi çalışanlarını ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gelen çağrılar ve vatandaşların talepleri hakkında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan'dan bilgiler aldı. Ziyaretinde Alo 153 Çağrı Merkezi personeliyle de sohbet eden Başkan Aktaş, gelen bazı çağrıları kendisi cevapladı. Başkan Aktaş, Kestel'den Feridun Arslan, Baruthane Mahallesi'nden Cemal Gümüşali ve Ahmet Vefik Paşa Mahalllesi'nden Öznur Arslan isimli vatandaşların sıkıntılarını not alarak ilgili birimlere aktardı.

BÜYÜK ÖZVERİ ARALIKSIZ HİZMET
Türkiye ve dünyanın zor bir dönemden geçtiğini vurgulayarak, sıkıntılı süreci Bursa özelinde yenebilmek adına büyük bir çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Aktaş, "Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yetişebilmek adına tüm birimlerle gece gündüz mesai harcıyoruz. Bin 500 personelle, Bursa'nın 17 ilçesinde 3 Milyon nüfusa yetişmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Alo 153 Çağrı Merkezi'ne ait 50 hat ile gün içerisinde gelen istekleri tek tek değerlendiriyoruz. Çağrıların bizimle alakalı olanları olduğu gibi olmayanları da var. Arkadaşlarımız her konuda hemşerilerimize yardımcı olmaya çalışıyor" dedi.

"LÜTFEN HASSAS OLALIM"
Alo çağrı hattından faydalanmak isteyen Bursalılara hatırlatmalarda bulunan Başkan Alinur Aktaş, "Günde 10 Bine yakın telefonun cevaplandırıldığı bu merkezimiz sadece gerçek ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışıyor. Kimi vatandaşımız maaşının çekilmesini, bir diğer vatandaşımız pazar alışverişinin yapılmasını istiyor. Gelen telefonlarla arkadaşlarımız, vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışıyor. Keyfi aramalar, tüm bu çalışmaları engelleyici nitelikte oluyor. Lütfen bu konuda hassas olalım" dedi.