Kars, Avrupalı yazarlarla tanışacak

Goethe Enstitüsü'nün, ''Avrupa Edebiyatı Türkiye'de – Türk Edebiyatı Avrupa'da'' adlı kültür projesi Kars ile turunu sürdürecek.

  1. Haberler
  2. Medya
Perşembe 17.09.2009 14:34 ABONE OL
Enstitünün ''Kültür Köprüleri'' programı çerçevesinde, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen ve Türkiye'de 24 kenti ve 8 Avrupa ülkesini kapsayan proje 6 Ekimde turuna Kars ile devam edecek.

Mayıs ayında Diyarbakır'da başlayan proje, Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa'nın ardından, Haziran'da beşinci durağı Van'da sanatseverlerle buluşmuştu.

Proje, 24 kenti kapsayan Türkiye turunda, 8 Avrupa ülkesinden eserleri daha önceden Türkçeye çevrilmiş 48 tanınmış çağdaş yazarı, sanatseverlerle buluşturuyor.

Yazarların yanı sıra, fotoğraf sanatçıları, film yapımcıları ve müzisyenlerin de konuk edildiği projede konserler, atölye çalışmaları ve sergiler de yer alıyor.

''Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri'' başlığı altında gerçekleştirilen etkinliklerde sanatçılara, projeye katılan yazarların kitaplarının incelenip okunabileceği, internet bağlantılı bilgisayarlar ve audiovisuel araçlarla donatılmış bir ''Gezici Kütüphane'' eşlik ediyor.
BUGÜN NELER OLDU