İsmet Ay'a "çiçek"li vefa!

  1. Haberler
  2. Medya
Çarşamba 14.10.2009 14:17 ABONE OL
Tiyatro duayeni, İstanbul'un en önemli renklerinden İsmet Ay; Çiçek Bar'da her ay düzenlenecek "Çiçek'te Vefa Geceleri"nin ilkinde, dostları ve sevenlerinin katılımıyla anılacak! 23 Ekim 2009, Cuma akşamı saat 18:30'da gerçekleşecek vefa gecesi, unutulmaz sanatçının görülmemiş fotoğrafları ve yakın arkadaşlarının konuşmaları ile renklenecek.

İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmasının ardından, 1948 yılında girdiği Şehir Tiyatroları'nda sanat hayatına başlayan İsmet Ay; hayatını kaybettiği 2004 yılına kadar rol aldığı sayısız tiyatro oyunu, sinema filmi ve televizyon dizisiyle Türk halkının gönlüne taht kurdu. Kültür Bakanlığı – En İyi Erkek Oyuncu (1988), Avni Dilligil Tiyatro Ödülü (1987) ve 4. Ankara Film Festivali – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (1992) ödüllerinin sahibi usta tiyatrocu; Ah Belinda, Seni Seviyorum gibi unutulmaz filmlerin yanı sıra Süper Baba, Tatlı Kaçıklar ve Cennet Mahallesi gibi dizilerde de, televizyon izleyicisiyle buluştu.

Son tiyatro oyunu "Vişne Bahçeleri"nde sergilediği uşak rolüyle harikalar yaratan tiyatro duayeni İsmet Ay; Şile'den sonra en sevdiği yer olan Çiçek Bar'da yâd edilecek. "Çiçek'te Vefa Geceleri" kapsamında gerçekleşecek gecede; sanatçının yakın arkadaşları Erol Günaydın, Haldun Dormen, Mustafa Alabora, Ali Poyrazoğlu, Halil Ergün ve Atacan Arsever, İsmet Ay ile yaşadıkları anıları, Ay'ın kişiliğini ve sanatını konuklara anlatacaklar. İsmet Ay'a ait, daha önce görülmemiş fotoğraflar ise Çiçek Bar'ın duvarlarını süsleyecek.

23 Ekim 2009, Cuma akşamı saat 18:30'da, Çiçek Bar'da gerçekleşecek vefa gecesi; hayatına girdiği insanların vazgeçilmezlerinden biri haline gelen, gerçek sanatçı, gerçek İstanbul beyefendisi, büyük tiyatro ustası İsmet Ay'a bir saygı duruşu niteliğinde...