Bunlar da mı insan?

Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen Uluslararası Yahudi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü vesilesiyle, Fransız Kültür Merkezi ve Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü, İtalyan Kültür Merkezi'nin katılımıyla, İtalyan yazar Primo Levi'nin, Zeyyat Selimoğlu çevirisiyle Can Yayınları tarafından Türkçe'ye kazandırılan, otobiyografik yapıtı "Bunlar da mı insan?" çerçevesinde bir etkinlik düzenliyor.

Hem tarih için vazgeçilmez bir kaynak hem de sinema sanatı için bir başyapıt olan Yahudi soykırımını anlatan 9.5 saatlik Shoah belgeselini gerçekleştiren yazar ve sinema yönetmeni Claude Lanzmann'ın da yer alacağı bu buluşma, gazeteci akademisyen Cengiz Aktar, araştırmacı-yazar ve 500. Yıl Vakfı Başkanı Naim Güleryüz, gazeteci, Eduquer contre Auschwitz (Auchwitz'e Karşı Eğitmek) kitabının yazarı, tarihçi ve Primo Levi uzmanı Jean-François Forges ile İstanbul Anadolu Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Nora Şeni'nin katılımıyla gerçekleşecek.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
İstiklal Cad. N: 4 Taksim
0212.393.81.11
www.infist.org

Katılımcılar: Shoah Belgeselinin yönetmeni Claude Lanzmann, gazeteci akademisyen Cengiz Aktar, araştırmacı-yazar ve 500. Yıl Vakfı Başkanı Naim Güleryüz, gazeteci, tarihçi ve Primo Levi uzmanı Jean-François Forges ve İstanbul Anadolu Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Nora Şeni

* Simültane çeviri yapılacaktır.

BİZE ULAŞIN