"Sizin Perşembeniz" devam ediyor

Sanatı her kesimden insanın kültürel yaşamının bir parçası haline getirmek amacıyla İstanbul Modern'de başlattığı Ücretsiz Perşembeler’i “Sizin Perşembeniz” başlığıyla sürdüren Marshall, sanatseverleri 28 Ocak’ta Zeynep Günsür ile yetişkinlere yönelik atölye çalışmasında buluşturuyor.

Pazartesi 25.01.2010 00:00
ABONE OL
Sanatı günlük yaşamın bir parçası haline getirmek amacıyla herkesi Perşembe günleri İstanbul Modern dünyasını ücretsiz keşfe davet eden Marshall'ın, "Sizin Perşembeniz" ismiyle başlattığı etkinlik 28 Ocak'ta Zeynep Günsür'ün yetişkinlere yönelik atölye çalışmasıyla devam ediyor.

Sanatçıların mekân, renk, kimlik kavramlarından hareketle tasarladıkları ve 15 kişilik gruplar halinde gerçekleşen atölye çalışmaları, kısa söyleşi ve sanat uygulamalarından oluşuyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerine İstanbul Modern'i, sanat yapıtlarını, sanatsal üretim süreçlerini keşfe davet eden Marshall, aynı zamanda ziyaretçilere sanatçılarla tanışarak onlarla birlikte üretme zemini de yaratıyor.

Zeynep Günsür ile oyunlarla bedensel anlatımlar
28 Ocak 2010'da Hareket Atölyesi kurucusu, performans sanatçısı Zeynep Günsür'ün yönetimindeki atölye çalışmasında katılımcılar, kimliklerinin alışılagelmiş tanımlarından ve kalıplarından sıyrılarak, küçük oyunlar eşliğinde farklı deneyimler paylaşacak, bildik ya da bilinmeyen kimliklere bürünerek bedensel ve metinsel anlatımlarla eğlenecekler.

İstanbul Modern Eğitim Odası'nda 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan atölyelere, katılım için İstanbul Modern'in 0212 334 73 41 numaralı telefonundan randevu veya detaylı bilgi alınabilecek.


* "Sizin Perşembeniz" etkinliği 25 Şubat 2010'da Balkan Naci İslimyeli, 18 Mart 2010'da Mustafa Horasan, 29 Nisan 2010'da Temür Köran'ın gerçekleştireceği atölyelerle sürecek.