Sirkeci tren garı'nda Breakdance yarışması

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen 16 breakdance grubunun katıldığı 'Red Bull BreaKings' adlı etkinlik, bugün tarihi Sirkeci Tren Garı'nda gerçekleşecek. Girişin ücretsiz olduğu organizasyonda breakdance'çılar birincilik için mücadele edecek

  1. Haberler
  2. Medya
Cumartesi 19.12.2010 ABONE OL
İlki 31 Temmuz ve 1 Ağustos 2010 tarihinde Marmaris'te bulunan Atatürk Meydanı'nda düzenlenen breakdance yarışması 'Red Bull BreaKings'in ikincisi bugün saat 17.00'de İstanbul Sirkeci Tren Garı'nda gerçekleşecek... Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden katılacak olan 16 breakdance grubu, bu tarihi mekanda İstanbul'un en iyisi olmak için mücadele edecek.

ŞAMPİYON JÜRİ
Girişin ücretsiz olduğu organizasyonun jüri koltuğunda ise tam beş kez Breakdance Şampiyonu olan Berlinli grup Flying Steps oturacak. Beş kişiden oluşan ünlü grup, etkinlikte breakdance performansı da sergileyecek.

80'LERDE PATLADI
Sokak dansı olarak da bilinen, 1970'li yılların sonlarında New York'un Bronx mahallesinde, siyahi gençler arasında doğan breakdance, 1980'lerde patlama yarattı. Bugünse dünyanın dört bir yanından gençler; fikirleri, geçmişleri, kimlikleri ne olursa olsun bir araya gelip danslarıyla tek bir şeye karşı ortak bir mücadele veriyor: Yerçekimi!

GETTOLARDAN GÜNÜMÜZE
Breakdance ilk başlarda gettolarda yaşayanların kendi bölgelerini belirlemek için kullandıkları bir araçtı. Yaratıcı ve karışık hareketler sergileyen grup, kapışmayı kazanır ve mekanın sahibi olurdu. Fakat medyanın gösterdiği ilgi ile breakdance kısa sürede popüler kültürün vazgeçilmezlerinden biri oldu.

BUGÜN NELER OLDU