Contemporary Istanbul'a ziyaretçi akını

Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul'u, 2 günde 28 bin kişi ziyaret etti.

Dünyanın en saygın uluslararası galerilerini yerli ve yabancı koleksiyonerleri ve sanatseverleri, 7. kez bir araya getiren Contemporary Istanbul, 22 Kasım'da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi'nde 16 bin metrekarelik alanda Akbank Private Banking ana sponsorluğunda, Zorlu Center ve Yıldız Holding ortak sponsorluğunda düzenlenen fuar, koleksiyoner ve sanatseverlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Yurt içi ve dışından 102 çağdaş sanat galerisi ve 612 sanatçının katılımıyla gerçekleşen fuarı, 2 günde yerli ve yabancı 28 bin sanatsever gezdi.

Fuarda, Portekizli Cordeiros Galeri'de görülebilecek 2 milyon dolar değerinde Andy Warhol tablosu, Marlborough Gallery'de ressam Botero'ya ait 700 bin dolarlık tablo ve Opera Galeri'de sergilenen Yan Pei Ming'e ait 650 bin avroluk eser, sanatseverlerin ilgisini çeken eserler arasında bulunuyor.

Dünyanın en önemli galerileri arasında sayılan Marlborough Gallery, Haunch of Venison, MaM-Mario Mauroner Contemporary Art gibi uluslararası çağdaş sanat galerileri ile Türkiye'den önemli galeriler yer aldığı fuar, 25 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.


BİZE ULAŞIN