LYS 2015 tercih sonuçları sorgulama

Tercih sonuçları sorgulama sayfasından bugün açıklanan LYS 2015 tercih sonuçlarını öğrenebilir, kayıt tarihi ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

LYS 2015 tercih sonuçları sorgulama

ÖSYM'nin 2015 LYS yerleştirme üniversite tercih sonuçları gün itibariyle açıklandı. Yoğunluğun çok az olduğu saatlerde tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin sitesinde an itibariyle de her hangi bir yoğunluk bulunmuyor.

Tercih sonuçlarını öğrenmek için T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte ÖSYM sonuç sayfasına gidebilirsiniz.

TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ÜNİVERSİTE KAYITLARI 3-7 AĞUSTOS'TA

2015-ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Ağustos 2015'de ilgili üniversiteler tarafından yapılacak. Adayların kayıt için yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Devlet üniversitelerinde isteyen öğrenciler için elektronik kayıtlar, 28 Temmuz-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

ELEKTRONİK KAYIT İMKANI

Devlet yükseköğretim kurumları, dileyen öğrenciler için e-devlet kapısından kaydolma imkanı sunacak. Elektronik kayıt, öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlı olacak. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler, yerleştiği yükseköğretim kurumuna başvuracak. Elektronik kayıt işlemi, 2015-2016 öğretim dönemi için ÖSYM'den temin edilecek yerleşen verisi içerisindeki öğrencileri kapsayacak. ÖSYM yerleşen verisine YÖKSİS üzerinden erişilebilecek.

Yerleşen adaylar, e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemleri yapabilecekler.

AA

BİZE ULAŞIN