"PKK'nın asıl amacı 1 Kasım seçimlerini yaptırmamak"

A Haber’de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programında Cizre'de yapılan provokasyon masaya yatırıldı.

PKK'nın asıl amacı 1 Kasım seçimlerini yaptırmamak
Terör örgütü PKK'nın Cizre'yi kendisine üs olarak belirlediğini söyleyen Star Gazetesi yazarı Cem Küçük buradaki Paralel yapı'nın teröre verdiği desteğe dikkat çekti… Küçük; "PKK'nın asıl amacı 1 Kasım seçimlerini yaptırmamak" diye konuştu.

'CİZRE'Yİ ÜS OLARAK KULLANIYORLAR'
- 12 Temmuz'dan itibaren Cizre bir üs oldu. Bütün şeyi buradan yönetiyorlar. Mesela; özyönetimi buradan ilan ediyorlar, kendilerine göre. İşte burada tüneller, hendekler kazıyorlar, silah yığınağını buralara yapıyorlar. Bütün şeyi buralara veriyorlar. Nitekim PKK'lının sitesinde de 'Köşeye sıkıştık, bittik, asker burada, polis bizi burada ablukaya aldı' gibi. Burada bunlar bir şey deniyor. Bunlar için burası önemli. Oradan bir şeyi pilot bölge olarak seçmişler. Buradan kendilerine göre bir şey yapacaklar. Başarırlarsa kendilerine göre; oradan bir yere yol açıp gidecekler.

'SURİYE'DE AMERİKA OLMASA DAEŞ'İN ORAYI DÜŞÜRECEĞİ YÜZDE YÜZ'

- Kuzey Irak'taki Barzani yönetimi şu anda Türkiye'nin yanında duruyor. Orayı elde edemediler ama İran'ın verdiği destek, Suriye'deki durum, ama burada hep bir emanet durum var. YPG yani PKK diyelim, PKK'nın başka isimlerle olan bütün grupları hep şimdi mesela; Suriye'de şimdi Amerika olmasa, hava müdahalesi olmasa DAEŞ'in orayı düşüreceği yüzde yüz.

'PKK'NIN AMACI 1 KASIM SEÇİMLERİNİ YAPTIRMAMAK'

- Türkiye'de buradan başka yerlere, sokaklara, ' Milliyetçilik' dalgasını, bütün herkes sokağa çıksın, Ak Partililer de Milliyetçiler de deniyor. Hem CHP'nin hem MHP'nin tutumu da burada ne yazık ki iyi değil. Şimdi ülkücüler sokağa çıksa, diğer insanlar sokağa çıksa, başkaları çıksa, Türk-Kürt kardeşliğine darbe olup böyle bir algı yaratarak sokakları neredeyse kriminalize ederek bambaşka bir şeye geleceğiz. Yani 6-7 Ekim'in başka bir versiyonu olacak. Herhalde bunun başka bir amacı da seçimi yaptırmamak.

BİZE ULAŞIN