Şampiyonada son 16 turu 25-26-27 Haziran'da, çeyrek finaller 30 Haziran, 1-2 ve 3 Temmuz'da, yarı finaller 6-7 Temmuz'da, final ise 10 Temmuz'da oynanacak.
EURO 2016'da 10 farklı şehirdeki 10 statta yapılacak grup karşılaşmalarının programı (TSİ) şöyle:
A GRUBU
10 Haziran (22.00) Fransa-Romanya (Stade de France - Saint Denis)
11 Haziran (16.00) Arnavutluk-İsviçre (Bollaert-Delelis Stadı - Lens)
15 Haziran (19.00) Romanya-İsviçre (Parc des Princes - Paris)
15 Haziran (22.00) Fransa-Arnavutluk (Velodrome Stadı - Marsilya)
19 Haziran (22.00) İsviçre-Fransa (Pierre Mauroy Stadı - Lille)
19 Haziran (22.00) Romanya-Arnavutluk (Lyon Stadı - Lyon)
B GRUBU
11 Haziran (19.00) Galler-Slovakya (Bordeaux Stadı - Bordeaux)
11 Haziran (22.00) İngiltere-Rusya (Velodrome Stadı - Marsilya)
15 Haziran (16.00) Rusya-Slovakya (Pierre Mauroy Stadı - Lille)
16 Haziran (16.00) İngiltere-Galler (Bollaert-Delelis Stadı - Lens)
20 Haziran (22.00) Slovakya-İngiltere (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)
20 Haziran (22.00) Rusya-Galler (Toulouse Stadı - Toulouse)
C GRUBU
12 Haziran (19.00) Polonya-Kuzey İrlanda (Nice Stadı - Nice)
12 Haziran ( 22.00) Almanya - Ukrayna (Pierre Mauroy Stadı - Lille)
16 Haziran (19.00) Ukrayna-Kuzey İrlanda (Lyon Stadı - Lyon)
16 Haziran (22.00) Almanya-Polonya (Stade de France - Saint Denis)
21 Haziran (19.00) Kuzey İrlanda-Almanya (Parc des Princes - Paris)
21 Haziran (19.00) Ukrayna-Polonya (Velodrome Stadı - Marsilya)
D GRUBU
12 Haziran (16.00) Türkiye-Hırvatistan (Parc des Princes - Paris)
13 Haziran (16.00) İspanya-Çek Cumhuriyeti (Toulouse Stadı - Toulouse)
17 Haziran (19.00) Çek Cumhuriyeti-Hırvatistan (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)
17 Haziran (22.00) İspanya-Türkiye (Nice Stadı - Nice)
21 Haziran (22.00) Hırvatistan-İspanya (Bordeaux Stadı - Bordeaux)
21 Haziran (22.00) Çek Cumhuriyeti - Türkiye (Bollaert Delelis Stadı - Lens)
E GRUBU
13 Haziran (19.00) İrlanda Cumhuriyeti-İsveç (Stade de France - Saint Denis)
13 Haziran (22.00) Belçika-İtalya (Lyon Stadı - Lyon)
17 Haziran (16.00) İtalya-İsveç (Toulouse Stadı - Toulouse)
18 Haziran (16.00) Belçika-İrlanda Cumhuriyeti - Bordeaux Stadı - Bordeaux)
22 Haziran (22.00) İsveç-Belçika (Nice Stadı - Nice)
22 Haziran (22.00) İtalya-İrlanda Cumhuriyeti (Pierre Mauroy Stadı - Lille)
F GRUBU
14 Haziran (19.00) Avusturya-Macaristan (Bordeaux Stadı - Bordeaux)
14 Haziran (22.00) Portekiz-İzlanda (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)
18 Haziran (19.00) İzlanda-Macaristan (Velodrome Stadı - Marsilya)
18 Haziran (22.00) Portekiz-Avusturya (Parc des Princes - Paris)
22 Haziran (19.00) İzlanda-Avusturya (Stade de France - Saint Denis)
22 Haziran (19.00) Macaristan-Portekiz (Lyon Stadı - Lyon)