Saat kaç oldu? - Google'ın saatine dikkat edin! İşte doğru ve güncel saat...

Şu an saat kaç oldu? - Bugün bu konuya en güzel cevabı veren "analog saatler" oldu. Akıllı telefonlar saatleri otomatik olarak geri alırken, analog saatler şuan doğru saati gösteriyor. Böylece "şuan saat kaç oldu" sorusunu sormanıza gerek kalmıyor. Eğer saat konusu kafanızı karıştırdıysa Google'ın saatini şuan dikkate almayın. Neden mi?

Saat kaç oldu? - Google'ın saatine dikkat edin! İşte doğru ve güncel saat...
Şuan saatin kaç olduğunu merak edenler çeşitli kaynakları kontrol ediyor. Bu kaynaklar arasında yer alan Google, Türkiye'nin güncel saati konusunda insanların kafasını karıştırıyor.

Bilindiği üzere kış saati uygulamasıyla birlikte akıllı telefonlar otomatik olarak saatleri geriye aldı. Bu konuya dikkat edilmesi için geçtiğimiz günlerde bilgilendirmeler yapılmıştı. Bu bilgilendirmelerde; bu sene kış saati uygulaması gerçekleşmeyeceğinden dolayı saatlerde hiçbir değişik olmayacağı söylenmişti.

Bu nedenle analog saat kullananlar eğer saatlerinin ayarlarında değişiklik yapmadılarsa saatleri doğruyu gösteriyor. Ama akıllı telefon kullananlar için bazılarının saatleri değişebilirken, bazılarının "otomatik tarih ve saat" ayarı kapalı olduğundan bir değişiklik olmadı. Bu da çevresinde analog saat bulunmayanlar için kafa karışıklığına sebep oldu.

Şuan saat kaç? (Güncel saat)


Google yanlış gösteriyor

Şuan Google'a "Türkiye Saati" yazanlar ise yanlış saat bilgisi ile karşılaşıyor. Doğru saat bilgisi üstte gördüğünüz gibidir.
BİZE ULAŞIN