Mutlaka izlenecek eski yapım: Geleceğe dönüş!

Yönetmenliğini Robert Zemeckis'in yaptığı 1985 yılı A.B.D yapımı film. 90'lı yıllara damgasını vuran, ve zaman yolculuğu temasını işleyen kült film serisinin ikinci filmidir. Serinin ikinci filmi olan Geleceğe Dönüş filminde 2015 yılına giden ve gelecekteki problemleri çözmeye çalışan ailenin konusunu ele alıyor.

Mutlaka izlenecek eski yapım: Geleceğe dönüş!

Geleceğe Dönüş filmi Robert Zemeckis'in yönetmenlik, Bob Gale'ın yardımcı senaristlik, Steven Spielberg'in yürütücü yapımcılık yaptığı, 1985 yapımı bilim-kurgu, macera ve komedi türündeki filmdir. Başrollerinde Michael J. Fox'un Marty McFly, Christopher Lloyd'un Emmett Brown olarak yer aldığı filmde, Crispin Glover, Lea Thompson ve Thomas F. Wilson da yan rollerdedir.

Serinin ilk filminde geçmişte yaptığı hatayı telafi edip kendi zamanına dönen Marty, Doktor Brown Geleceğe gittikten hemen sonra onunla yeniden karşılaşır. Doktor Marty ve Jennifer'ı alıp 2015 yılına giderek gelecekte McFly'ın ailesinin karşılaşacağı problemleri çözmeye çalışırlar. Ancak gelecekte aldıkları bir spor dergisinin gelecekteki Biff tarafından geçmişteki Biff'in eline geçmesi sonucu, Biff bu dergi sayesinde tüm iddiaları kazanır. Eve geri döndüklerinde gelecekteki Biff'in zaman makinesini kullandığını ve yaptığı değişikliğin kendi zamanlarını etkilediğini fark ederler. Şimdi yapmaları gereken tek şey 1955'e geri dönüp yapılan değişikliği düzeltmektir.

BİZE ULAŞIN