BALIKESİR Referandum Sonuçları - İşte 16 Nisan 2017 Referandumu Evet/Hayır Sonucu

Bugün milyonlarca seçmen sandık başına gidiyor. Bugün herkes oy kullanma işlemlerini tamamlamak zorunda... Her ilde olduğu gibi Balıkesir’de de referandum sonuçları merakla bekleniyor. Balıkesir 2017 referandum seçim sonuçlarına sabah.com.tr’den ilçe ilçe ulaşabileceksiniz. İşte tüm detaylar…

BALIKESİR Referandum Sonuçları - İşte 16 Nisan 2017 Referandumu Evet/Hayır Sonucu

Milyonlarca insanın heyecanla beklediği tarihi referandum günü geldi ve çattı. Balıkesir halkının 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan referandum sonuçları için meraklı bekleyişi devam ediyor. Balıkesir referandum sonuçlarına göre evet hayır oy oranlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde sabah.com.tr adresinden an be an takip edebileceksiniz. 2017 Balıkesir seçim sonuçlarına göre evet mi, hayır mı önde çıkacak? İşte Balıkesir ilçe ilçe referandum sonuçları sayfası.BALIKESİR HAKKINDA
Balıkesir, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık on yedinci şehri. Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara Bölümü'nde, topraklarının bir kısmı ise Ege Bölgesi'nde yer alan ilin hem Marmara hem de Ege Denizi'ne kıyısı bulunur. Türkiye genelinde ise iki deniz ile komşu olan sadece 6 il vardır.[3] İl, Kuzeybatı Anadolu'da bulunmaktadır. Doğusunda Bursa ve Kütahya illeri, güneyinde Manisa ve İzmir illeri ve batısında Çanakkale ili vardır. Ayvalık ilçesinden de Yunanistan'ın Midilli Adası'na komşudur.

İl Nüfusu: 1.196.176'dır (2016). İlin yüzölçümü 14.583 m²'dir[6]. İlde km²'ye 82 kişi düşmektedir. (Yoğunluğun en fazla olduğu ilçe, 254 kişi ile Karesi'dir) Vilayetin denizden yüksekliği: 145 m.'dir.

2016 yılında TÜİK verilerine göre 20 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 1129 mahalle bulunmaktadır.

Tarihte genellikle Misya ve Karesi adlarıyla bilinen Balıkesir yöresi, zamanla Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Karesi Beyliği ve Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, zeytin, zeytinyağı, kelle peyniri gibi zirai ürünleri ile ayrıca daha çok yerli turizmde öne çıkan sahil kasabalarıyla meşhurdur. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı, kozak üzümü, ayvalık tostu, saçaklı mantısı ve höşmerimi diğer bilinen yöresel ürünleridir.

Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın ilk jet üssü olan 9. Ana Jet Üs Komutanlığı ile 6. Ana Jet Üs Komutanlığı Balıkesir'de bulunmaktadır.

BALIKESİR KASIM 2015 GENEL SEÇİM SONUÇLARI
En üstte yer alan Balıkesir Referandum Sonuçları görseline tıklayarak ilçe ilçe referandum sonuçlarını oy oranları ile birlikte görebilirsiniz. Eğer Türkiye Geneli Evet/Hayır oy oranlarını görmek istiyorsanız, hemen altta yer alan linke tıklayarak hem geçmiş seçim sonuçlarını hemde 16 Nisan 2017 referandum sonuçlarını takip edebilirsiniz.
BİZE ULAŞIN