Metro Turizm'den 25. yılda büyük yenilik

Karayolu yolcu taşımacılığı sektöründe 25. yılını kutlayan Metro Turizm, Samsun-Ankara hattına yepyeni bir anlayış ve soluk getirdi. Uçak konforunu aratmayan yeni CIP otobüsler hizmete başladı.

Metro Turizm'den 25. yılda büyük yenilik

Çeyrek asırdır kara yolu yolcu taşımacılığı sektörüne değer katan, ilklerin firması Metro Turizm, CIP otobüsler ilke Samsun-Ankara hattına yeni bir yolculuk anlayışı getirdi. Samsun ile Ankara arasındaki yolculuğu 4,5 saate indiren, kahvaltılı, Digitürk yayını, son teknoloji ile donatılmış televizyonları ve daha birçok yenilikle dolu otobüslerin lansman töreni 13 Nisan 2017 Perşembe günü Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde gerçekleştirildi.

CIP araçların tanıtım törenine; Eski Devlet Bakanı Ak Parti Milletvekili Ahmet Demircan, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Belediye Başkanı Murat Ekiz, Samsun Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, Samsun Metro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır, Van-Bes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Çepni, Samsun Gıda A.Ş. Genel Müdürü Yasin Dinler, Samsun Metro Bölge Müdürü Ali Karayutu, Samsun TSO Meclis Başkanı Aydın Özvatan, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuzhan Serinkaya, Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz, Terme TSO Başkanı Ahmet Ekmekçi, Samsun MÜSİAD Başkanı Haluk Tan, Samsun Askon Başkanı Furkan Okudan, Samsun SAMGİAd Başkanı Savaş Gömeç, Samsun SAMSİAD Başkanı Hüseyin Yangın, Samsun MOBİD Başkanı Erkan Malkoç, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Necdet Uzun, Ak Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Dernek Başkanı Mehmet Yazıcı, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörlük Genel Sekreteri Menderes Kabadayı, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Eski Samsunspor Başkanı Emin Kar ve çok sayıda Samsunlu katıldı.

YOLCULUKLARIN TANIMI DEĞİŞİYOR

Açılış konuşmasını yapan Samsun Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır; "25. yıla yakışır bir projeyle Metro Turizm ailesi olarak Metro CIP adını verdiğimiz otobüslerimizle seferlere başlıyor ve Samsun-Ankara hattında CIP otobüslerimizle yolculukların tanımını değiştiriyoruz. Samsun-Ankara arası sadece 4,5 saat sürecek seyahatte; kahvaltı ya da soğuk sandviç ikramı, kesintisiz internet, Digitürk yayını gibi birçok yeniliği ve lüksü bir arada sunuyoruz. 25 yıldır bizimle birlikte bu yolda yürüyen yolcularımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

HER YENİLİK SAMSUN'DAN BAŞLIYOR

Metro Holding kuruluşlarından Samsun Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Eski Milletvekili Fatih Öztürk de ulaşım sektöründe Metro Turizm'in 25'inci yılını kutladığını hatırlatarak, "Samsun'da Galip Öztürk'ün tırnağıyla kazıyıp ortaya çıkardığı bir filonun artık zirvesine ulaşmış durumdayız. 25'inci yılımızda en üst segmentlerle Metro CIP Lourge otobüslerimizi, 16 Nisan'da yola çıkartıyoruz. Bu otobüslerimizle 7 saat olan Samsun-Ankara hattını uçakla yarışır hale getirerek 4.5 saate indireceğiz. Ayrıca otobüs ulaşımını uçaktan daha lüks hale getirmek istiyoruz. Metro Turizm olarak biz her yeniliği Samsun'dan başlatıyoruz. Sektörde 25 yıl önce Yönetim Kurulu Başkanımız Galip Öztürk'le çıktığımız bu yolculukta bir çok projeyle birlikte imza attık. Bu anlamda da Metro CIP ile sektörde yine bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bizlerle birlikte bu gurura ve mutluluğa ortak olan tüm katılımcılara teşekkür eder, bu başlattığımız projenin hayırlı olmasını dilerim" dedi.

BİZE ULAŞIN