ELAZIĞ Referandum Sonuçları - İşte 16 Nisan 2017 Referandumu Evet/Hayır Sonucu

16 Nisan 2017’de Türkiye referanduma gidiyor. Tarihi güne sayılı günler kala her ilde olduğu gibi Elazığ’da da referandum sonuçları heyecanı sürüyor. 2017 Elazığ referandum sonuçlarına göre sandıklardan evet mi, hayır mı daha fazla çıkacak? Elazığ seçim sonuçlarını sabah.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

ELAZIĞ Referandum Sonuçları - İşte 16 Nisan 2017 Referandumu Evet/Hayır Sonucu

Elazığ halkının 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan referandum sonuçları için meraklı bekleyişi devam ediyor. 2017 Elazığ referandum sonuçlarına göre evet hayır oy oranlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde sabah.com.tr adresinden an be an takip edebileceksiniz. Elazığ seçim sonuçlarına göre evet mi, hayır mı önde çıkacak?

ELAZIĞ

ELAZIĞ

Elâzığ (Türkçe telaffuz: [el?z?.]; eski adları ile: Harput, Mamüret'ül Aziz[not 1], El-Aziz[not 2], El-Azık), Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yukarı Fırat Havzasında bulunan, on bir ilçeden oluşan il. Konumu itibarıyla; ili doğudan Bingöl, kuzeyden Keban Baraj Gölü aracılığıyla Tunceli, batı ve güneybatıdan Karakaya Baraj Gölü vasıtasıyla Malatya illerinin arazileri çevrelemektedir. İlin sınırları 8.327 km2'si kara, 826 km2'si baraj ve doğal göl olmak üzere toplam 9153 km2 'lik alanı kapsamaktadır.

DENİZLİ REFERANDUM SONUÇLARI - İŞTE 16 NİSAN 2017 REFERANDUMU EVET/HAYIR SONUCU

Nüfus bakımından Doğu Anadolu'nun Van, Erzurum ve Malatya illerinden sonra en büyük 4. ilidir.[3] Halk arasında Elâzığlı olanlara, Elâzığ ağzında kardeş ve ağabey anlamlarına gelen gakgoş hitabı kullanılır.[4] İlin tarihi M.Ö. 20. yüzyıla dayanır.[5] Tarihte Anadolu'yu Mezopotamya'ya bağlayan kervan yollarının geçiş güzergahı içinde önemli yerleşim yeri olmuş, birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır.[6] Müslüman, Rum, Ermeni ve Süryani halklarının uzun yıllar birlikte yaşadığı bu bölgede günümüzde halâ farklı kültür ve medeniyetlerin kalıntıları görülmektedir.[6] İlin ismi 1937 yılında Atatürk'ün şehre yaptığı ziyaretinde sunduğu teklif ile Azık[not 3] ili manasına gelen El-Azık olarak değiştirilmiş, Türkçe uyumu ve söyleyiş kolaylığı nedeniyle Elâzığ halini almıştır.[7]


ELAZIĞ KASIM 2015 GENEL SEÇİM SONUÇLARI

En üstte yer alan ELAZIĞ Referandum Sonuçları görseline tıklayarak ilçe ilçe referandum sonuçlarını oy oranları ile birlikte görebilirsiniz. Eğer Türkiye Geneli Evet/Hayır oy oranlarını görmek istiyorsanız, hemen altta yer alan linke tıklayarak hem geçmiş seçim sonuçlarını hemde 16 Nisan 2017 referandum sonuçlarını takip edebilirsiniz.


BİZE ULAŞIN