İbrahim Erkal kimdir? Ünlü şarkıcı İbrahim Erkal öldü mü?

İbrahim Erkal kimdir? Ünlü şarkıcı İbrahim Erkal öldü mü?

Uzun zamandır yoğun bakımda kontrol altında tutulan ünlü şarkıcı İbrahim Erkal öldü mü? Bir çok medya organında öldüğü belirtilen İbrahim Erkal için hastane'den açıklama yapıldı. Ünlü şarkıcı'nın doktoru son dakika açıklaması yaptı.

  • Medya
  • Salı 09.05.2017 18:15

Bir süredir yoğun bakımda tutulan ünlü şarıcı İbrahim Erkal, Nisan ayından beri verdiği yaşam mücadelesini bugün kaybetti. İbrahim Erkal'ın vefat haberini alan sevenlerini ve yakınlarını yasa boğuldu. 12 Nisan'da Maltepe'de evinin otoparkında baygın halde bulunan ve beyin kanaması geçiren usta sanatçı, apar topar hastaneye kaldırılmış ve bir süre sonra da ameliyata alınmıştı. Peki beyin ölümü gerçekleşen İbrahim Erkal kimdir, kaç yaşında vefat etti?

Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu İbrahim Erkal, 10 Ekim 1967 yılında Erzurum'da doğdu. 1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla "Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)" adlı ilk albümünü çıkardı. Fakat sesini duyuramadı. 1994 yılının ilk ayında kendi adıyla çıkardığı ilk albümü Tutku adlı albümünü yayınladı. Bu albümle sesini duyurmayı başardı ve müziğiyle insanların ilgi odağı oldu. 1995 yılının ilk aylarında Sıra Bende/Aklımdasın adlı ikinci albümünü yayınladı. Albümdeki, "Sevmesende Olur" ve "İnsafsız" gibi şarkılar ön plana çıktı. 1996 yılının yaz aylarında üçüncü albümü Gönlünüze Talibim çıkmıştır. Albümün çıkış parçası olan "Unutmayacağım" yayınlanmıştır ardından ikinci parça "Canısı" yayınlandığında albüm büyük bir patlama yaşadı. Albüm listelere girdi ve satışları oldukça yükseldi. Albümdeki bir şarkı hariç hepsinin sözü İbrahim Erkal'a aitti. Daha sonra albümden "Erzurum'a Gel" adlı şarkı yayınlandı. İbrahim Erkal, ülke çapında tanındı. Albümün büyük başarısından sonra, Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde dört dalda aday gösterildi ve ikisini kazanarak geceden iki ödülle birden ayrıldı. 1997 yılında Canısı adlı TV filminin baş rolünde Emine Ün ile birlikte oynadı. Film yayınlandığı gün çok reyting alınca dizi olarak yayınlanma kararı alındı. Aynı yıl Canısı adıyla STAR'da dizi olarak yayınlanmaya başlandı. Daha sonra dizi SHOW'a geçti ve 1998 yılında ekranlara veda etti.

BİZE ULAŞIN