Bilal Meşe kimdir? - Milli oyuncu Arda Turan'ın saldırdığı Bilal Meşe kimdir?

Dün akşam Türkiye ile Makedonya arasında oynanan hazırlık karşılşmasının ardından Milli Takım uçağında Arda Turan ve Bilal Meşe arasında yaşananlar bu sabah gündeme bomba gibi düştü. Arda Turan EURO 2016'da yaşanan prim konuları nedeniyle Bilal Meşe'ye saldırdı. Peki Bilal Meşe kimdir? İşte tüm ayrıntılar...

Bilal Meşe kimdir? - Milli oyuncu Arda Turan'ın saldırdığı Bilal Meşe kimdir?

A Milli Takımımızın dün akşam Makedonya ile oynadığı hazırlık karşılaşmasında gol sesi çıkmadı. Ancak dönüş sırasında uçakta yaşananlar bu sabah gündeme bomba gibi yansıdı. Arda Turan EURO 2016'da yaşanan prim mevzuları sebebiyle gazeteci Bilal Meşe'ye saldırdı. Bu gelişmelerin ardından ise ''Bilal Meşe kimdir?'' en çok aratılan soru oldu. Peki Arda Turan'ın saldırdığı Bilal Meşe kimdir?

BİLAL MEŞE KİMDİR?

Gazeteciliğe 1973 yılında başlayan Bilal Meşe lise mezunudur. Mesleğe Türk Haberler Ajansı'nda başlayan Bilal Meşe, ilk olarak Beşiktaş muhabirliği yapmıştır. Ünlü gazeteci şu an Milliyet gazetesinde spor yazarlığı yapmaktadır.

FATİH TERİM SESSİZ KALDI

Arda Turan bu sözleri sarfederken gazeteci Bilal Meşe'nin boğazına sarıldı.Arda, vurmaya da kalkarken araya giren gazeteciler ve futbolcular olayın daha da skandal bir hale gelmesini engelledi.

Arda Turan, uçağın arka bölümüne giderken tüm gazeteci ve basın mensuplarına sinkaflı ifadeler kullandı.

Ve uçakta bu anlar, görüntüler yaşanırken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 12 sıra arkasında yaşanan arbedeye hiçbir müdahalede bulunmadı.

Arda Turan, yaşananlarla ilgili bu sabah Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

(Savunma amaçlı değil; bilgilendirme amaçlıdır..) Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri görüceksiniz... Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek, planları ve devamı... DEMİŞTİM!!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmıycam diye (euro 2016)... Dün ilk defa Milli Takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi?? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin. (3 5 kişiler). Tabi alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye... Neden? Çünkü düzen böyle gazeteciler ya (gazetecilik) aylar geçince unutuluyor ya.. Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar. Yok öyle insanın, karakterine, ailesine değerlerine laf atmak. Unutmayanı da var bunun.! Benim futbolculuğumu eleştiren gerçek gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye... Çünkü bu meslek olabilir. Ama aileme, değerlerime olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermiycem... Dün yaptığım doğrumuydu... Bilmem!!! Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olucağıma... Yüzüne, bağırarak, hakaret ederek, saldırarak cevap beklerim... Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış... Ha cevap aldım mı? YOK kıvırmaca... (klasik) aylarca sayfa doldurdu; ama karşımda iki kelime yok. (gerçi yarın konuşurlar) arkamdan..!!! Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de.. Allah'tan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi.. Hesabı da kimseye vermez... Arda Turan yola çıkarken İYİ FUTBOLCU, STAR, vs... olmak için ÇIKMADI... Şerefli, onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için ÇIKTI.. Her kim Şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa; Allah'ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır... iyi geceler

BİZE ULAŞIN