TRT Çocuk, yeni oyunu ‘Hayri Uzayda’ ile çocuklarımıza astronomiyi öğretiyor

Dijital oyun çalışmaları ile Türkiye’nin yerli oyun üreten ilk çocuk kanalı olan TRT Çocuk, geliştirdiği dijital oyunu ‘Hayri Uzayda’ ile çocukların astronomiyi ve uzayı tanımasına, araştırmasına ve keşfetmesine katkı sunuyor.

TRT Çocuk, yeni oyunu ‘Hayri Uzayda’ ile çocuklarımıza astronomiyi öğretiyor

Geliştirdiği dijital projeleriyle birçok başarılı oyun uygulamasını hayata geçiren TRT Çocuk, yeni dijital oyunu 'Hayri Uzayda' ile çocukların astronomiyi keşfederken, uzay ve gök cisimlerini tanımasına yardımcı oluyor.

Uzman pedagog ve eğitim bilimcilerin gözetiminde, 6 yaş ve üzeri çocuklar için geliştirilen 'Hayri Uzayda', bol eğlenceli ve merak uyandıran bölümleri ile çocukların farklı gezegenleri tanımasına, Güneş Sistemi ve Samanyolu Gök Adası hakkında birbirinden ilginç bilgiler öğrenmelerine imkân sunuyor. Çocuklar için uygun ve güvenli bir içeriğe sahip olan 'Hayri Uzayda', çocukların öğrenirken eğlenmelerini ve sorgulama yeteneklerinin gelişimini
amaçlıyor. 'Hayri Uzayda' oyunu; Güneş Sistemi ve Samanyolu Gök Adası hakkında birbirinden ilginç bilgiler öğrenmelerine imkân sunuyor.

Çocuklar için uygun ve güvenli bir içeriğe sahip olan 'Hayri Uzayda', çocukların öğrenirken eğlenmelerini ve sorgulama yeteneklerinin gelişimini amaçlıyor. 'Hayri Uzayda' oyunu; 29 Eylül tarihindenitibarentrtcocuk.net.tr web sitesi ile IOS ve Android mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilecek.

BİZE ULAŞIN