Ayla filminin esin kaynağı olan Süleyman Dilbirliği kimdir?

Ayla filmi ile milyonlarca kişinin tanıdığı Süleyman Dilbirliği'nden sevenlerini yıkan haber geldi.Dilbirliği, tedavi gördüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Peki Ayla filminin esin kaynağı Süleyman Dilbirliği kimdir?

Ayla filminin esin kaynağı olan Süleyman Dilbirliği kimdir?

Türkiye'den Kore'ye 1950 yılında giden askerler arasında olan ve küçük bir kız çocuğuna savaş sırasında hem anne hem baba olan Süleyman Dilbirliği, hakkında çekilen belgesel ve filmler sayesinde Türkiye ve dünyada tanınmıştı. İyiliğiyle ve küçücük bir kız çocuğu için kendi hayatından bile vazgeçtiği hayat hikayesiyle tüm Türkiye'nin sevgisini kazanan Süleyman Amca, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu. Dilbirliği bugün hayatını kaybetti.

EUNJA KİM'DEN SÜLEYMAN DİLBİRLİĞİ AÇIKLAMASI

Koreli Eunja Kim, manevi babası Süleyman Dilbirliği hakkında "Ömrümü hep onu özleyerek geçirdim. Ondan ayrı yılların ardından tekrar görüştüğümüzde çok yeni duygular yaşadım ve çok mutlu oldum. Harika duygular yaşadım. 2010 yılında kavuştuk ve ondan sonra iki üç defa daha buluştuk, buluşmadığımız yıllarda ise birbirimize mektuplar yazdık" demişti.

BİZE ULAŞIN